Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Новини та події

ЛЕКЦІЯ-ДИСПУТ «СУТЬ ТА КЛАСИФІКАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЙ ІНТЕРАКТИВНОГО НАВЧАННЯ»

 

Відбулося чергове інноваційне заняття з дисципліни «Інноваційні технології в шкільному курсі математики», яка розроблялася в рамках виконання міжнародного грантового проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (MoPED) – №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP, що діє в рамках програми ЄС Еразмус + КА2 - Розвиток потенціалу вищої освіти.

Заняття проходило у формі лекції-диспуту на тему «Суть та класифікація технологій інтерактивного навчання», що сприяло жвавому обміну думками та колективному обговоренню питань. Заняття проходило на базі новоствореного Центру новітніх освітніх технологій «USPU Ecosystem» за участі трьох викладачів, а саме декана факультету, професора кафедри вищої математики та методики навчання математики Тетяни Махомети, професора кафедри вищої математики та методики навчання математики Тетяни Годованюк та доцента цієї ж кафедри Ірини Тягай.

Лекція-диспут сприяла поглибленню та розширенню кругозору щодо інтерактивного навчання, розвитку активного, творчого ставлення студентів до своїх обов’язків, розвитку логічного мислення. Студенти мали змогу порівняти особливості традиційного та інтерактивного навчання, розглянути його види та принципи тощо. Обговоривши значну кількість технологій інтерактивного навчання та з’ясувавши на якому етапі уроку варто впроваджувати ту чи іншу технологію, студенти мали змогу побути в ролі учнів під час технології «Кластер».

Дякуємо усім учасникам освітнього процесу за активність під час заняття!

 

 


 

ПЕРШЕ ЗАНЯТТЯ З НОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ У ШКІЛЬНОМУ КУРСІ МАТЕМАТИКИ»

19 лютого 2020 р. на факультеті фізики, математики та інформатики проведено перше заняття з нової дисципліни «Інноваційні технології у шкільному курсі математики», яка розроблялася в рамках виконання міжнародного грантового проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (MoPED) – №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP, що діє в рамках програми ЄС Еразмус + КА2 - Розвиток потенціалу вищої освіти. Лекція-тренінг «Інновації: сутність та види інновацій, понятійний апарат і нормативна база» проводилась за участі трьох викладачів, а саме декана факультету, професора кафедри вищої математики та методики навчання математики Тетяни Махомети, професора кафедри вищої математики та методики навчання математики Тетяни Годованюк та доцента цієї ж кафедри Ірини Тягай. Заняття проходило на базі новоствореного Центру новітніх освітніх технологій «USPU Ecosystem».

Лекція-тренінг розпочалася із технології «Дерева очікувань», під час якої студенти розмістили свої очікування від лекції на «дереві». Діяльність студентів на занятті передбачала роботу у групах, під час якої використовувались технології розвитку критичного мислення та дослідження. Цікавим елементом лекції була технологія кіно дидактика, яка спонукала студентів до роздумів та дискусії. Студенти активно долучались до усіх видів діяльності, Висловлювали власні думки та прислухались до думок своїх одногрупників, робили висновки та обґрунтовували їх.

Заняття пройшло в теплій, доброзичливій атмосфері!

 

 

 


 

УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ЦЕНТРУ НОВІТНІХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ «USPU ECOSYSTEM»

14 лютого 2020 року на факультеті фізики, математики та інформатики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулося урочисте відкриття Центру новітніх освітніх технологій «USPU Ecosystem», створеного у рамках виконання міжнародного грантового проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (MoPED) - №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP, що діє в рамках програми ЄС Еразмус + КА2 - Розвиток потенціалу вищої освіти. На відкриття завітали адміністрації, співробітники та студенти Університету, представники відділів та закладів освіти м. Умані та Уманського району, представники Національного Еразмус+ офісу в Україні, а саме Світлана Шитікова та Жанна Таланова, які перебували разом з нами на скап-зв’язку.

Урочиста церемонія розпочалась з вітального слова Першого проректора Андрія Гедзика, який привітав усіх присутніх з даною подією та побажав Центру процвітання та реалізації визначених завдань. Декан факультету фізики, математики та інформатики Тетяна Махомета коротко ознайомила з метою та завданнями проекту MoPED, концепцією створення та функціонування Центру, який здійснюватиме свою діяльність з метою широкого залучення професорсько-викладацького складу, докторантів, аспірантів і студентів, учителів та учнів шкіл України щодо ознайомлення із актуальним колом проблем у галузях інноватики навчання природничо-математичних та комп’ютерно-орієнтованих дисциплін. Керівник Центру Тетяна Годованюк, висвітлила мету та основні завдання освітньої та наукової діяльності Центру.

Привітальні слова та побажання Центру новітніх освітніх технологій «USPU Ecosystem» стати осередком освітньої та наукової діяльності не лише студентів та викладачів Університету, а й усіх освітян міста та регіону прозвучали від гостей заходу. По завершенню дійства, Тетяна Махомета висловила слова вдячності адміністрації університету, зокрема ректору Олександру Безлюдному, Національному Еразмус+ офісу в Україні, бенефіциару проекту Прикарпатському національному університету імені Васися Стефаника та всім колегам-партнерам проекту за надану можливість бути членами консорціуму проекту МОПЕД.

 

 


 

 

ОБЛАШТУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО КЛАСУ «ЦЕНТР НОВІТНІХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ USPU ECOSYSTEM»

 

грудня 2019 року у рамках реалізації міжнародного проєкту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використанням інноваційних інструментів навчання» (MoPED) - №586098-ЕРР-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP (Програма Еразмус+, КА-2) Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини отримав сучасне обладнання для облаштування інноваційного класу «Центр новітніх освітніх технологій USPU Ecosystem» на суму 1 183 001 гривня, а саме: персональні комп'ютери VT Computers тип №3, планшети, БФП Xerox DC SC2020, 3D принтери,  сервер, презентаційне обладнання (фліпчарт, інтерактивний дисплей,  інтерактивні дошки, проектори, екран, ноутбуки), фотоапарат, тумба для зберігання і зарядки "PowerTrolley", маршрутизатор, візок металевий для зберігання дидактичного матеріалу тощо.

Створення та функціонування інноваційного класу спрямоване на формування готовності майбутніх фахівців у галузі освіти до професійної діяльності, зокрема, впровадження ключових ідей Концепції «Нова українська школа» та забезпечення їх конкурентоспроможності на сучасному ринку праці.

На даному етапі виконується інтенсивна робота інженерами-програмістами факультету фізики, математики та інформатики щодо устаткування даного обладнання та підготовки інноваційного класу «Центр новітніх освітніх технологій USPU Ecosystem» до урочистого відкриття.

 

 

 


 

ВОРКШОП ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ТА ВЧИТЕЛІВ

 

22 листопада 2019 року на факультеті фізики, математики та інформатики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся воркшоп для викладачів факультету та вчителів ЗЗСО Уманського регіону. Тренером даного воршопу виступала координатор змістового наповнення та реалізації міжнародного проекту MoPED,  представник Університету Деусто (м. Більбао, Іспанія) Olga Dziabenko.

В рамках воркшопу було розглянуто наступні питання:

1)    Go-Lab ecosystem:

- new tools and features;

- Support space.

2)    Teaching Tools Creative Instruments of Digital Skills:

- create an infographics for your lesson, paper, presentation;

- introductory animation and video

Заняття проходили у жвавій дискусії, активній та дружній атмосфері. Учасники воркшопу не тільки мали змогу ознайомитися із сучасними засобами навчання, а й спробували самостійно попрацювати з розглянутими програмами.

Бажаємо усім учасникам даних занять активно впроваджувати отримані знання та навички у свою професійну діяльність.

Щиро дякуємо  Olga Dziabenko за цікавий та змістовний воркшоп!

 

 


 

 

КООРДИНАЦІЙНА ЗУСТРІЧ УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ MOPED

 

21-22 листопада 2019 року на базі Уманського державного педагогічного  університету імені Павла Тичини відбулася чергова координаційна зустріч учасників міжнародного проекту MoPED. Учасниками даної зустрічі були представники трьох європейських партенів, шести університетів-партнерів українських ЗВО та ТзОВ «Quality Ukraine – Кволіті Юкрейн».  Представниками від європейських університетів-партнерів були Olga Dziabenko (Університет Деусто, Іспанія), Marios Papaevripidou (Кіпрський університет, Кіпр) та Katarzyna Gdowska (Гірничо-металургійна академія імені Станіслава Сташиця, Польща). 

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини представляли: проректора з інноваційних досліджень та європейської інтеграції, професор Наталія Коляда, декан факультету фізики, математики та інформатики, доцент Тетяна Махомета, завідувач кафедри іноземних мов, професор Віта Безлюдна, професор кафедри вищої математики та методики навчання математики, доцент Тетяна Годованюк, доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики Ірина Тягай, завідувач кафедри інформатики і ІКТ, доцент Марія Медведєва.

Зустрічі розпочалась з вітального слова проректора з інноваційних досліджень та європейської інтеграції, професора Наталії Коляди. План роботи координаційної зустрічі включав в себе висвітлення питань щодо стану та перспектив виконання робочих  пакетів.  Зокрема, учасники координаційної зустрічі обговорили: сценарій відео про обладнання, придбане в рамках проекту, яке необхідно зняти в створених інноваційних класах; сучасний стан проведення навчальних тренінгів для різних цільових груп та розміщення відповідних матеріалів, фідбеків на Google drive; стан впровадження в освітній процес навчальних курсів, їх прогрес, проблеми та ризики, які можуть виникнути, а також майбутню діяльність та звітність; внутрішній звіт про хід виконання контролю якості та моніторинг виконання проекту; стан поширення та експлуатація результатів проекту; основні управлінські питання щодо документообігу та фінансової звітності. Наприкінці зустрічі координатор проекту Любов Зінюк та координатор змістового наповнення та реалізації Ольга Дзябенко підвели підсумки координаційної зустрічі та представили план роботи на найближчий час.

Дякуємо усім учасникам координаційної зустрічі за гарну співпрацю!

 

 


 

 

 

 ТРЕНІНГИ З МЕТОДИК ВИКЛАДАННЯ STEAM ПРЕДМЕТІВ

 

27 вересня 2019 року члени-учасники проекту MoPED від Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (викладачі факультету фізики, математики та інформатики) та Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського провели тренінг «Від класичного уроку до дослідницько-орієнтованого навчання» для учителів закладів загальної середньої освіти та викладачів педагогічних університетів у рамках міжнародного проекту програми ЄС ERASMUS+ «MoPED – Модернізація вищої педагогічної освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (№586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP).

На початку тренінгу члени проекту MoPED розповіли учасникам про особливості дослідницького навчання, визначили основні його характеристики тощо. Об’єднавшись у команди, усі учасники занурилися у процес дослідження, з допомогою тренерів формулювали гіпотези, визначали план дослідження, проводили сам експеримент та підводили висновки. Здійснивши два експерименти тренери повідомили учасникам про цикл дослідницьке навчання (Inquiry Based Learning, IBL), який включає в себе такі етапи: Орієнтація (Orientation), Концептуалізація (Conceptualization), Дослідження (Investigation), Висновок (Conclusion), Обговорення (Discussion). Після короткого теоретичного екскурсу учасники мали змогу продовжити участь у дослідницькому навчання (взяти участь у ще двох експериментах), але вже враховуючи цикли дослідницького навчання.

Щиро дякуємо освітянам з різниx куточків України,  які виявили інтерес (адже відповідно до зареєстрованих учасників тренінг проводився у першій та другій половині дня) до предмету нашого тренінгу, за їх активну участь та доброзичливу атмосферу.

Запрошуємо усіх освітян, які цікавляться інноваціями в освіті, до співпраці та участі у наших наступних тренінгах. Найближча серія тренінгів відбудуться з 07 по 11 жовтня 2019 року за адресою: Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, корпус №2, факультет фізики, математики та інформатики, аудиторія № 314.

 

 


 

 

УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ "НОВІ ПЕДАГОГІЧНІ ПІДХОДИ В STEAM ОСВІТІ"

 

26-27 вересня 2019 року викладацький колектив факультету фізики, математики та інформатики взяв участь у міжнародній конференції "Нові педагогічні підходи в STEAM освіті", яка проходила в рамках проекту програми ЄС Еразмус+ «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання (MoPED)» (№ 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP) на базі Київського університет імені Бориса Грінченка.

Даний науковий захід відвідала велика кількість учасників з різних країн, зокрема Іспанії, Польщі, Кіпру, Німеччини, Нідерландів та ін.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини представляли декан факультету фізики, математики та інформатики, доцент Тетяна Махомета, професор кафедри вищої математики та методики навчання математики Тетяна Годованюк, доцент цієї ж кафедри Ірина Тягай, завідувач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Марія Медведєва, старший викладач цієї ж кафедри Віра Колмакова та професор кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання СергійТерещук.

На початку конференції з вітальним словом до її учасників звернулися ректор Київського університету імені Бориса Грінченка академік НАПН України, професор Віктор Огнев’юк та ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника професор Ігор Цепенда.

Серед поважних зарубіжних спікерів, які виступили на конференції були: Тон де Йон (Ton de Jong), професор, завідувач кафедри методики викладання (Університет Твенте, Нідерланди), Ян М. Павловскі (Jan M. Pawlowski), доктор наук, професор з інформаційних систем для бізнесу (Інститут інформатики, Університет прикладних наук Рур Вест, м. Мюльхайме-на-Руре, Німеччина), Катаржина Гдовська (Katarzyna Gdowska), Ева Бек Крала (Ewa Beck-Krala), Бартоломей Гавел (Bartlomiej Gawel) з Гірничо-металургійної академії імені Станіслава Сташиця, м. Краків (Польща).

Крім того, у конференції взяли участь Володимир Бахрушин, доктор наук, професор, публічний експерт у сфері освітньої політики України, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти України; Світлана Шитікова, директор Національного Еразмус+ офісу в України, Ольга Дзябенко, співкоординатор проекту MoPED (Університет Деусто, Іспанія). З коротким оглядом діяльності проекту MoPED до усіх присутніх звернулася Любов Зінюк, координатор проекту, начальник відділу управління проектами Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

 

 

 

  


 

 

 НАВЧАЛЬНІ ТРЕНІНГИ З РОЗВИТКУ ЦИФРОВОЇ Й ДИДАКТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ВЧИТЕЛІВ ЗАКЛАДІВ ЗСО

 

 


 

 

 

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР В РАМКАХ ПРОЕКТУ MOPED

4 липня 2019 року на базі факультету фізики, математики та інформатики відбувся науково-практичний семінар «Сучасні фізичні знання як основа інтеграції шкільної природничої освіти» в рамках міжнародного проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (MoPED) програми ЄС Еразмус + КА2 – Розвиток потенціалу вищої освіти, № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP, членом консорціуму якого є Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.

Перед учасниками семінару виступили провідні фахівці, а саме: доктор фізико-математичних наук, професор, дійсний член НАПН України, завідувач кафедри загальної і прикладної фізики Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Микола Шут, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, завідувач кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Михайло Мартинюк, доктор педагогічних наук, професор кафедри загальної і прикладної фізики Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Людмила Благодаренко, декан факультету фізики, математики та інформатики, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики Тетяна Махомета.

Учасники семінару з цікавістю прослухали основні методичні поради щодо впровадження інноваційних інструментів викладання як основ інтеграції шкільної природничої освіти. Особливу зацікавленість учасників семінару викликали практичні поради щодо використання ідей STEM освіти. Загалом семінар-практикум був продуктивним та дав змогу намітити подальші напрями спільних досліджень.

 

 

 


 

 

РОБОЧА ЗУСТРІЧ ПРОЕКТУ MOPED

15 березня 2019 рокуна базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» проходила чергова зустріч представників робочих груп консорціуму університетів-учасників міжнародного проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (MoPED) програми ЄС Еразмус + КА2 – Розвиток потенціалу вищої освіти, № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP.

Від Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини в робочій зустрічі взяли участь члени змістової робочої групи декан факультету фізики, математики та інформатики Тетяна Махомета, доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики Тетяна Годованюк.

Порядок денний робочої зустрічі передбачав: презентацію курсів, розроблених університетами-партнерами, та обговорення внутрішньої оцінки; ознайомлення присутніх з особливостями розробки та впровадження курсів (стратегія рекламної кампанії; обговорення процесу проектування та терміну; термін для початку роботи; оцінка); представлення стану справ щодо планів та викликів, що виникли під час виконання робочих пакетів; визначення особливостей навчання для підвищення професійних навичок і знань та ключових аспектів підготовки та проведення міжнародної конференції.

Тетяна Махомета гідно представила стан справ щодо розповсюдження інформації про проект, тобто стан виконання робочого пакету WP6, лідером якого є Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.

 

 

 


 

УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ УНІВЕРСИТЕТУ В НАВЧАЛЬНИХ ТРЕНІНГАХ У РАМКАХ ПРОЕКТУ MOPED

11-16 березня 2019 року в рамках міжнародного проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (MoPED) програми ЄС Еразмус + КА2 – Розвиток потенціалу вищої освіти, № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP, партнером якого є Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» відбулися навчальні тренінги для учасників міжнародного проекту.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини представляли декан факультету фізики, математики та інформатики Тетяна Махомета, доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики Тетяна Годованюк, доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики Ірина Тягай, завідувач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Марія Медведєва, доцент кафедри англійської мови та методики її навчання Наталія Шульга, доцент кафедри англійської мови та методики її навчання Яна Бондарук, доцент кафедри англійської мови та методики її навчання Євгенія Процько.

Навчальні тренінги, проведені колегами-партнерами з Університету Деусто (Іспанія, м. Більбао), були присвячені таким темам: «Розроблення активної дослідницької методики навчання STEM», «Простір дослідницького навчання з точки зору студента», «Підприємницька компетентність для розвитку підприємницьких особистісних якостей», «Дівчата в STEAM», «Модель відкритої школи», «Оцінювання результатів навчання», «Обчислювальне мислення», «Цифрові навички: створення інфографіки для уроку, документу, презентації» та інші. Учасники навчальних тренінгів з українських ЗВО активно приймали участь в обговоренні зазначених тем, в роботі над створенням власних дослідницьких освітніх просторів тощо.

У перервах учасники тренінгу мали нагоду відвідатиМузей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, презентацію виставки живопису члена Національної спілки художників України, старшого викладача кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Романа Мотузка «Мальовничий Переяслав» та долучитися до майстер-класів з декоративного розпису та мініатюри «Український сувенір» та «Український колорит»; із традиційної української витинанки «Етнічна листівка»; ознайомились із ресурсами бібліотечного середовища Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди та взяли участь у майстер-класі «Арт food-relax» (Смак емоцій), тренінг-релаксі «Енергія руху» та арт-мобі «Дерево побажань», на якому охочі залишили побажання та відгуки про перебування в місті-музеї.

Участь у тренінгах дала можливість нашим викладачам отримати нові ідеї щодо реалізації інноваційних інструментів викладання в освітньому процесі закладів освіти, набути нові професійні вміння та навички.

За результатами навчання учасники робочої групи нашого університету проведуть серію тренінгів для викладачів та студентів Університету, учителів закладів середньої освіти міста Умані та Уманського району.

Робоча група Університету щиро вдячна тренерам з Університету Деусто Olga Dziabenko, Maria Yarosh, Maria Luz Guenaga Gomez, Arantza Arruti Gómez за змістовні, цікаві та насичені заняття, також команді ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за чудову організацію, гостинність та створені умови для підвищення професійної майстерності.

 

 

 


КООРДИНАЦІЙНА ЗУСТРІЧ РОБОЧИХ ГРУП КОНСОРЦІУМУ ПРОЕКТУ MOPED У М. ОДЕСА 

14 - 15 листопада 2018 року відбулася чергова координаційна зустріч університетів-партнерів проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (MoPED) програми ЄС Еразмус + КА2 – Розвиток потенціалу вищої освіти, № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP на базі ДВНЗ «Південноукраїнський національний університет імені К. Д. Ушинського».

Уманський державний педагогічний університету імені Павла Тичини представляли декан факультету фізики, математики та інформатики Тетяна Махомета, доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики Тетяна Годованюк, завідувач кафедри іноземних мов Віта Безлюдна. Представниками від європейських університетів-партнерів були Ольга Дзябенко (Університет Деусто, Іспанія), Маріос Папаєвріпідов (Кіпрський університет, Кіпр) та Бартек Гавель (Гірничо-металургійна академія імені Станіслава Сташиця, Польща).

Робота зустрічі розпочалась з вітального слова проректора з міжнародних зв`язків та науково-педагогічної роботи Південноукраїнського національного університету імені К. Д. Ушинського Антона Ананьєва.

План роботи координаційної зустрічі включав в себе висвітлення наступних питань: «Методологічний та технічний дизайн інноваційного класу (зміст рекомендацій)»; стан розробки концепції та дорожньої карти ICR, зовнішня оцінка концепції ICR; представлення графіка та шаблонів оголошень проведення партнерами ЄС тренінгів у 2019 році, обговорення та затвердження критеріїв відбору учасників тренінгів;  презентація та обговорення  концепції навчальних курсів; представлення плану експлуатації результатів проекту, презентація та обговорення плану стабільного розвитку проекту; контроль якості та моніторинг виконання проекту; поширення та експлуатація результатів проекту; підготовка до проміжного звіту, фінансові звіти; виконання  вправ  розроблених NEAs, довідкова інформація щодо проведення майстер-класів.

Згідно плану робочої зустрічі Тетяна Махомета представила результати виконаної роботи учасників проекту MoPED робочого пакету «Поширення та експлуатація», лідером якого є Уманський педагогічний університет імені Павла Тичини. 

Цікавою для учасників була екскурсія  університетом.

 

 

 

 


   

ЗУСТРІЧ РОБОЧИХ ГРУП КОНСОРЦІУМУ ТА ДОРАДЧИЙ МОНІТОРИНГ ПРОЕКТУ MOPED

17 – 19 вересня у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника проходила чергова зустріч представників робочих груп консорціуму університетів-учасників проекту «MoPED – Модернізація педагогічної вищої освіти з використанням інноваційних інструментів», програма ЄС Еразмус +К2 – Розвиток потенціалу вищої школи № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP та дорадчий та моніторинг проекту за участі європейського координатора з Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури Белен Енсіко та представників національного офісу Еразмус+ в Україні  Світлани Шитікової та Жанни Таланової.

Від Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини в робочій зустрічі взяли участь члени змістової робочої групи доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики Тетяна Годованюк, декан факультету фізики, математики та інформатики Тетяна Махомета, доцент кафедри англійської мови та методики її навчання Наталія Шульга, які гідно представили проміжні результати виконання завдань проекту та взяли участь у обговоренні шляхів реалізації наступних завдань.

 

 


 

 

ERASMUS+ ПЕРЕДОВІ ПРАКТИКИ ВИКОРИСТАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ПЕДАГОГІЧНИХ МЕТОДОЛОГІЙ НАВЧАННЯ

Протягом березня – червня 2018 року команда виконавців проекту ERASMUS+ «MoPED – Модернізація вищої педагогічної освіти з використання інноваційних інструментів викладання» від Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини у складі: д.п.н., доц. Віти Безлюдної – менеджера проекту Університету, к.п.н., доц. Тетяни Годованюк – керівника академічної групи проекту, к.п.н., доц., декана факультету фізики, математики та інформатики  Тетяни Махомети та к.п.н., ст. викладача кафедри  вищої математики та методики навчання математики Ірини Тягай – членів академічної групи відвідала серію навчальних  зустрічей (19 – 23 березня 2018 року Університет Дуесто (м. Більбао, Іспанія), 9 – 13 квітня 2018 року Гірничо-металургійна академія (м. Краків, Польща), 4 – 8 червня 2018 року  Кіпрський університет (м. Нікосія, Кіпр)).

Програма зустрічей передбачала ознайомлення всіх представників команд українських університетів  із  передовими практиками ЄС щодо використання інноваційних технологій та педагогічних методологій навчання;  інноваційними навчальними ресурсами для створення навчальних курсів з метою модернізації української педагогічної освіти, зокрема сучасними навчальними онлайн-лабораторіями.

 

 

 


СЕМІНАР ЩОДО ВИКОНАННЯ РОБОЧОГО ПАКЕТУ WP1 «СТВОРЕННЯ БАЧЕННЯ ШЛЯХОМ ГЛИБОКОГО АНАЛІЗУ ТА ВИВЧЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЄС ТА УКРАЇНИ»

11-12 червня 2018 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка в рамках Міжнародного проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (MoPED) програми ЄС Еразмус + КА2 – Розвиток потенціалу вищої освіти, № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2- CBHE-JP відбувся семінар щодо виконання робочого пакету WP1 «Створення бачення шляхом глибокого аналізу та вивчення педагогічної вищої освіти ЄС та України».

Під час семінару всі присутні ознайомилися із організацією освітнього простору в Університеті Грінченка. Прослухали звіт про виконану роботу WP1, лідером якого є Київський університет імені Бориса Грінченка та взяли участь у його обговорені.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини представляли на даному семінарі  к.п.н., доцент Тетяна Годованюк та к.п.н., доцент Тетяна Махомета.

Згідно програми семінару Тетяна Годованюк, як керівник академічної групи,  продемонструвала модель інноваційного класу для навчання студентів, коротко презентувала нові навчальні курси, які будуть розроблені відповідно до завдань проекту, прозвітувалася про результати виконання WP 6, лідером якого є Уманський педагогічний університет імені Павла Тичини. 

 

 


 

НАВЧАЛЬНІ ЗУСТРІЧІ УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ МОПЕД В УНІВЕРСИТЕТІ ДЕУСТО (ІСПАНІЯ)

З 19 по 23 березня 2018 року в Університеті Деусто (м. Більбао, Іспанія) відбулися навчальні зустрічі партнерів-учасників проекту "MoPED: Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання" №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPK2-CBHE-JP в рамках програми ЄС Erasmus+К2 – розвиток потенціалу вищої освіти. Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини представляли менеджер проекту доктор педагогічних наук, доцент, доцент кафедри іноземних мов Віта Безлюдна, керівник змістової частини кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики Тетяна Годованюк, члени змістової частини кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету фізики, математики та інформатики Тетяна Махомета, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри вищої математики та методики навчання математики Ірина Тягай.

Протягом усього періоду навчальних зустрічей учасники ознайомилися з: структурою освіти і навчальною моделлю Університету Деусто; імплементацією інновацій: метод Case Study в початковій освіті; моделлю відкритої школи як інноваційною екосистемою; інструкцією роботи в MOOK; методикою розвитку обчислювального міркування; методикою навчання STEAM через ігрову on-line платформу; особлиливостями гри Кodetu, яка дозволяє формувати та розвивати навички програмування; досвідом використання ІКТ в Університеті Деусто, а саме з демонстрацією іспанськими колегами он-лайн навчання; роботою в соціальній мережі «Social Lab», яка розроблена в Університеті Деусто; ефективністю роботи віддалених лабораторій та креативних кімнат; засобами оцінювання платформи PLATON; методологією TUNING та ключовими компетентностями, якими має володіти сучасний учитель.

Під час навчальних занять учасники активно долучилися до групової та ігрової діяльності, завдяки чому отримали масу позитивних вражень та мотивацію щодо впровадження у власній професійній діяльності. Цікавою та змістовною була екскурсія до лабораторії Fab-lab, де усі мали можливість побачити процес виготовлення виробів за допомогою 3D-принтера. Кожен день був насичений цікавою та змістовною інформацією, атмосферою співробітництва та позитивними емоціями.

Підсумком плідної роботи усіх учасників стало вручення сертифікатів.

Щиро дякуємо колегам з Університету Деусто, а особливо Ользі Дзябенко, за плідну та конструктивну роботу, гостинність, доброзичливу атмосферу, гарну організацію та можливість підвищити професійний рівень учасникам проекту.

 


 

НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР «КОНЦЕПЦІЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ТА ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ОСНОВНИХ ЇЇ ПОЛОЖЕНЬ У НАВЧАННІ МАТЕМАТИКИ»

21 листопада 2017 року на базі факультету фізики, математики та інформатики відбувся науково-методичний семінар «Концепція Нової української школи та особливості реалізації основних її положень у навчанні математики». В семінарі взяли участь вчителі математики загальноосвітніх навчальних закладів м. Умані, Уманського, Христинівського, Маньківського та Гайсинського районів.

З доповідями виступили к.п.н., доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики Тетяна Годованюк «Реалізації проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використанням інноваційних інструментів викладання» (MoPED – № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP..) в контексті Нової української школи», д.п.н., професор кафедри математики і теорії та методики навчання математики НПУ імені М. П. Драгоманова Валентина Бевз «Реалізація наскрізних ліній ключових компетентностей у навчанні математики», кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу математичної та інформатичної освіти Інституту педагогіки НАПН України Дарина Васильєва «Організація навчання математики в Новій українській школі в контексті STEM-освіти».

Під час проведення семінару учителі математики мали змогу ознайомитися новими навчально-методичними наробками науковців.

В ході семінару учасниками відбулося жваве обговорення актуальних питань висвітлених у доповідях.

 


 

 

ДЕНЬ ПЕРЕМОЖЦІВ ТА ВИКОНАВЦІВ ПРОЕКТІВ ЕРАЗМУС+

З 6 по 10 листопада  2017 року в м. Києві проходив Міжнародний Інформаційний тиждень Програми Європейського Союзу Еразмус+.

Еразмус+  – це грантова програма Європейського Союзу на період 2014 – 2020 рр., що підтримує мобільність у сфері освіти, підготовки, молоді і спорту.

В рамках тижня 8 листопада 2017 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся День переможців та виконавців проектів Еразмус Розвитку потенціалу вищої освіти (СВНЕ): як управляти та реалізувати проекти.

Програма дня передбачала привітання переможців та виконавців проектів ЕразмусРозвитку потенціалу вищої освіти (СВНЕ), проведення семінару щодо управління та реалізації проектів (підготовка проектних заявок; застосування правил візуалізації реалізації проектів та поширення результатів, управління бюджетом проекту; підготовка документації та звітів; забезпечення міжпроектної співпраці).

Участь у даному заході від Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини взяли Ольга Сушкевич – координатор міжнародного співробітництва, Тетяна Годованюк – доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики, Тетяна Махомета – декан факультету фізики, математики та інформатики, які є виконавцями проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використанням інноваційних інструментів викладання» (MoPED – № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP..) в рамках програми «Розвиток потенціалу вищої освіти» (Програма Еразмус+,  КА- 2).

 

 


 

ПІДГОТОВЧА ЗУСТРІЧ ЧЛЕНІВ КОНСОРЦІУМУ В МЕЖАХ ПРОЕКТУ «МОДЕРНІЗАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ З ВИКОРИСТАННЯМ ІННОВАЦІЙНИХ ІНСТРУМЕНТІВ ВИКЛАДАННЯ»

В межах проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використанням інноваційних інструментів викладання» (MoPED – № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP..) 6 - 7 листопада 2017 року в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася підготовча зустріч членів консорціуму за участі співкоординатора проекту Ольги Дзябенко (Університет Дуесто  (Іспанія)).

Представниками від Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини,  на даному заході були Тетяна Годованюк – доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики, Тетяна Махомета – декан факультету фізики, математики та інформатики, Ольга Сушкевич – координатор міжнародного співробітництва, Оксана Корчкова – економіст бухгалтерської служби.

Метою візиту було обговорення подальших кроків для успішної реалізації цілей проекту, серед яких:

  • створення та акредитація 18 нових курсів для програм на ступені бакалавр та магістр;
  • розробка нових навчальних матеріалів по методиці викладання STEAM предметів;
  • створення «інноваційного класу»;
  • проведення серії тренінгів для викладачів, вчителів та студентів.

 

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Ми в соціальних мережах.

ФОТОГАЛЕРЕЯ