СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «СУЧАСНІ ТРЕНДИ ФІЗИЧНОЇ ОСВІТИ»

26 березня 2019 року на базі факультету фізики, математики та інформатики за підтримки міського відділу освіти Уманської міської ради та в рамках міжнародного проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (MoPED) програми ЄС Еразмус + КА2 – Розвиток потенціалу вищої освіти, № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP, партнером якого є Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, відбувся семінар-практикум «Сучасні тренди фізичної освіти».

Із вітальним словом до учасників звернулись декан факультету фізики, математики та інформатики, кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Махомета, завідувач кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Михайло Мартинюк та методист з навчально-виховної роботи міського відділу освіти Уманської міської ради Тетяна Плющ. Під час семінару були обговорені актуальні питання сучасної фізичної освіти: «Сучасні фізичні знання як основа інтеграції шкільної природничої освіти (професор Михайло Мартинюк), «Сучасні освітні тенденції навчання фізики та астрономії» (Алла Щерба – керівник МО вчителів фізики), «Інтернет-ресурси в роботі вчителя», «Google сервіси (Classroom) в роботі вчителя фізики», «STEAM-освіта: впровадження на уроках фізики» (доцент Сергій Терещук).

Вчителі з цікавістю прослухали основні методичні поради щодо безпечного та відповідального використання мережі Інтернет. Також було продемонстровано досвід впровадження Classroom в освітньому процесі з фізики, розкрито основні переваги даної платформи над аналогічними, а саме – гнучкість, швидкість роботи, мобільність та безкоштовність. Особливу зацікавленість учасників семінару викликали практичні поради щодо використання ідей STEM освіти на уроках фізики.

На завершення були продемонстровані цікаві методичні знахідки щодо мобільного навчання – використання мобільних додатків: Plickers,  Electricity AR, Da Vinci Machines AR. Інтерес та захоплення учителів викликали мобільні додатки, що дозволяють демонструвати фізичні об'єкти доповненої реальності – Electricity AR та Da Vinci Machines AR, які розроблені українськими програмістами (м. Харків).

Загалом семінар-практикум по обговоренню сучасних трендів фізичної освіти був дуже продуктивним та дав змогу намітити подальші напрями досліджень.

Ви тут: Головна Новини та події СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «СУЧАСНІ ТРЕНДИ ФІЗИЧНОЇ ОСВІТИ»