Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

семінар-тренінг з розвитку цифрової й дидактичної компетентностей учителів закладів ЗСО Лисянського району

20 листопада 2019 року в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини на факультеті фізики, математики та інформатики проходив семінар-тренінг з розвитку цифрової й дидактичної компетентностей учителів закладів ЗСО Лисянського району в рамках реалізації міжнародного проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (MoPED) програми ЄС Еразмус + КА2 – Розвиток потенціалу вищої освіти, № 586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP.

Спікерами даних тренінгів виступають Тетяна Махомета, декан факультету фізики, математики та інформатики; Тетяна Годованюк професор кафедри вищої математики та методики навчання математики; Ірина Тягай доцент кафедри вищої математики та методики навчання математики; Тетяна Поліщук завідувач кафедри вищої математики та методики навчання математики; Марія Медведєва завідувач кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій; Сергій Терещук професор кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання; Віталій Дубовик викладач кафедри вищої математики та методики навчання математики.

Учасники даного заходу мали можливість відвідати наступні заняття: «Від класичного уроку до дослідницького навчання», «Моделювання фізичних та математичних задач в середовищі Geogebra 6.0.», «Сучасні сервіси онлайн тестування».

На початку тренінгу спікери розповіли учасникам про особливості дослідницького навчання, визначили основні його характеристики тощо. Об’єднавшись у команди, усі учасники занурилися у процес дослідження, з допомогою тренерів формулювали гіпотези, визначали план дослідження, проводили сам експеримент та підводили висновки. Здійснивши два експерименти тренери повідомили учасникам про цикл дослідницьке навчання (Inquiry Based Learning, IBL), який включає в себе такі етапи: Орієнтація (Orientation), Концептуалізація (Conceptualization), Дослідження (Investigation), Висновок (Conclusion), Обговорення (Discussion). Після короткого теоретичного екскурсу учасники мали змогу продовжити участь у дослідницькому навчання (взяти участь у ще двох експериментах), але вже враховуючи цикли дослідницького навчання.

Також, під час занять  учасники ознайомилися із сучасними онлайн сервісами тестування та опитування здобувачів освіти. Навчилися створювати та імпортувати запитання, проводити тестування в сервісі "Kahoot!", крім того, ознайомилися із способами створення динамічних моделей фізичних процесів та явищ, моделей до прикладних задач шкільного курсу математики за допомогою вбудованих інструментів програми динамічної математики Geogebra 6.0.

Атмосфера кожного заняття відзначалась активністю учасників, теплою та доброзичливою атмосферою, плідною та творчою діяльністю.

Команда тренерів дякує всім учасникам за активну участь та педагогічний позитив під час тренінгів!

Бажаємо всім успіхів та сподіваємось на подальшу співпрацю!!!

 

Ви тут: Головна Новини та події семінар-тренінг з розвитку цифрової й дидактичної компетентностей учителів закладів ЗСО Лисянського району