Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Ваучер на навчання у 2024: що це та як отримати

Ваучери на навчання – це можливість отримати безкоштовну освіту за 123 спеціальностями у більшості провідних закладів України. Їх можуть отримати внутрішньо переміщені особи (ВПО), колишні військовослужбовці та інші категорії, про які детальніше розповідатимемо тексті. Як отримати ваучер на навчання та що він передбачає читайте далі.

Спеціальності та навчальні заклади за ваучером на навчання

Сума ваучера залежить від вартості навчання, втім ця цифра не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (нині 26 840 грн). 

За допомогою ваучера на навчання можна освоїти безліч спеціальностей та професій. Зокрема психологію, медичну справу, економічні та будівничі спеціальності, агрономію та компютерні науки. Перелік всіх спеціальностей та професій, які доступні по ваучерам на навчання знайдете за посиланням. 

Отримати освіту можна на рівні фахової-професійної, передвищої та вищої освіти. Перелік всіх навчальних закладів, куди можна звернутись з ваучером на навчання розміщується за посиланням. Заклад освіти можна вибрати по факту, після розгляду заявок. Ваучер дозволяє отримати освіту лише в тому закладі, де залишились вільні місця на потрібну спеціальність та який знаходиться найближче до місця проживання кандидата. 

Хто може отримати ваучер на навчання

Отримати безкоштовне навчання можуть лише ті, хто вже має професійно-технічну чи вищу освіту та не перебуває на обліку в службі зайнятості. Отримати інформацію про освіту можна онлайн або ж офлайн в закладі освіти. Студенти за ваучером зможуть отримати ті ж переваги, що і звичайні студенти. Вимоги до кандидатів на отримання безоплатного навчання, залежно від категорій:

  • мінімальний вік 45 років, а максимальний – пенсійний вік (60 років для чоловіків, та 55 років для жінок). Також вони повинні мати страховий стаж (період за який сплачувались страхові внески до ПФУ) не менший від 15 років;
  • звільнені з військової служби, крім строкової, або ж з державної служби у зв’язку зі скороченням штату чи за станом здоров’я. Обов’язковою умовою є не досягнення пенсійного віку та наявність вислуг не менше 10 років;
  • звільнені з військової служби після участі в АТО/ООС до досягнення пенсійного віку;
  • внутрішньо переміщені особи або люди з інвалідністю, які не можуть знайти підходящу роботу;
  • люди, які перебували в російському полоні чи ті, хто отримав поранення внаслідок війни. 

Як отримати ваучер на навчання 

Заповнити форму на отримання ваучеру можна онлайн чи в центрі зайнятості (перелік центрів заянятості за посиланням). 

Заповнюючи форму онлайн чи офлайн потрібно вказати:

  1. вже наявну освіту;
  2. категорію для отримання ваучера, до якої ви належите (ВПО, людина з інвалідністю, звільнений з військової служби та інші, згадані в розділі вище);
  3. бажану професію/спеціальність та регіон, де ви хочете її отримувати;
  4. адресу центру зайнятості де отримуватимете ваучер;
  5. контактні дані та електронну пошту.

Залежно від категорії людей, які можуть отримати безкоштовне навчання, можуть знадобитись різні переліки документів. Дізнатись точний перелік документів для своєї категорії ваучера можна за посиланням. 

Забрати ваучер на навчання можна буде лише в Центрі зайнятості. Повідомлення про успішний розгляд заявки та готовність ваучера надійде на електронну пошту. Точного терміну протягом якого надходить повідомлення поки що немає. Забрати ваучер з центру зайнятості потрібно протягом 5-ти днів після надходження повідомлення.