Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Віртуальна реальність допомагає подолати фобії

 

У Наталі – агорафобія та акрофобія. Це означає, що вона боїться відкритого простору, натовпу та висоти. Фахівці з лікарні Ван Гога у місті Шарлеруа у Бельгії намагаються допомогти їй за допомогою віртуальної реальності.

Із спеціальною гарнітурою вона може пересуватися в уявному середовищі у повній безпеці.

Це допомагає зустрітися один на один із фобіями за обставин, які передбачають як найменше стресу, ними також можна керувати завдяки 3D-пристрою. Пояснює психолог Ноель Шепер:

“Відбувається вправа у віртуальній реальності, коли пацієнтка знає, що вона у безпеці, однак мозок вважає, що ніби все насправді, і вчиться реагувати як годиться за таких обставин, і ці перші кроки – є частиною терапії. Спочатку віртуальна реальність використовувалась у відеоіграх. Тепер ми можемо використовувати різні тренувальні ігри для лікування акрофобії чи просттравматичних синдромів.”

Є чимало різних типів фобій. В ідеалі кожну лікувальну програму потрібно підлаштовувати до потреб пацієнта. Так у Швейцарії науковці працюють на апаратом, який може забезпечити більш спеціалізований вплив на кожного.

“Ми вирішили краще зафільмувати зображення для нашого апарату з віртуальної реальності, ніж створювати його у 3D. З цією камерою ми можемо схопити панорамічне зображення, зі звуком та можливістю насолоджуватись справжнім досвідом через віртуальну реальність,” – каже Бруно Гербелен, науковець з Лозанни.

“Віртуальна реальність” все частіше використовується для лікування у різних країнах світу. Позитивні результати для великого відсотку пацієнтів були доведені клінічним випробуванням. Однак, є застереження, поки достеменно невідомий вплив нової технології на мозок в разі її довготривалого використання.

 

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Віртуальна реальність допомагає подолати фобії