AirMule: гігантський безпілотник

Дещо схожий на вертоліт, а дещо – на судно на повітряній подушці, він може злітати і сідати вертикально: AirMule – новий гігантський безпілотник, яким можна транспортувати вантажі і людей.

Його виробила ізраїльська компанія Urban Aeronautics для використання у важкодоступних районах чи на ворожій території, занадто небезпечних для інших літаків.

Рафі Йоелі, генеральний директор Urban Aeronautics:

“Він може функціонувати в селах і містах, на землі, тротуарі, в пересіченій місцевості, на дорозі, галявині в лісі. У нього немає накладних роторів і гвинтів, характерних для вертольотів, які часто призводять до нещасних випадків. Він робить все автоматично, може літати дуже низько над місцевістю і має різні датчики, що дозволяє здійснювати місію без нагляду.”

Безпілотником, який здатний перевозити 500 кілограмів, можна керувати на відстані. Він може виконувати різні завдання, особливо у надзвичайних ситуаціях.

“Уявіть собі брудну бомбу в місті, з великою кількістю радіації або хімічного матеріалу. Або коли щось з‘являється у центрі міста, куди не може дістатися жодна людина, наприклад, вертоліт, особливо якщо це безпілотний вертоліт, який в обмеженому просторі не обійдеться без зіткнення з чимось на шляху,” – розповідає Рафі Йоелі.

AirMule поки що не готовий до місії. Компанія досі проводить технічні випробування, щоб пересвідчитися, що він не становить загрозу для інших повітряних суден або людей, які живуть у зоні траєкторії польотів.

Ви тут: Головна Новини сучасної науки AirMule: гігантський безпілотник