Пристрій, що перетворює звичайне авто у гібрид на сонячних батареях

Як перетворити бензиновий чи дизельний автомобіль на гібридну машину на сонячних батареях? Новаторське рішення пропонують науковці з італійського Університету Салерно.

Дослідники розробили ноу-хау, яке назвали HySolarKit. Це — пристрій, який заряджає акумулятор за допомогою тонких і гнучких сонячних панелей та кінетичної енергії.

Сонячні панелі цього гібридного електромобіля можуть виробляти дві кіловат-години. А це — 25% енергії, яка потрібна автівці, щоб пересуватись у звичайних міських умовах.

Джанфранко Ріццо, професор кафедри промислової інженерії Університету Салерно: “Фотоелектричні елементи є революційними. Це єдиний спосіб, що дозволяє використовувати первинну енергію безпосередньо на машині із коротким шляхом від природи до мобільності. Наша дослідницька група запатентувала HySolarKit. Його можна використовувати у будь-якому автомобілі із переднім приводом. Це дозволяє зменшити споживання пального і скоротити викиди вуглецю.”

Цю новинку можна встановити на два передні колеса машини. При цьому передній привід забезпечує енергія від звичайного двигуна, а задні колеса отримують її від електричного акумулятора. Таким чином, автомобіль може їздити як у виключно електричному режиму, так і в гібридному.

Даріо Марра, науковець кафедри промислової інженерії Університету Салерно: “Такий пристрій коштуватиме близько 3 тисяч євро. Ця інвестиція окупиться за три роки. Але додайте, що пристрій підвищить продуктивність і прискорення автомобіля, а також покращить керування завдяки чотирьом ведучим колесам.”

Заряджати акумуляторну батарею від енергії Сонця можна або під час руху автомобіля, або протягом тривалих стоянок у денний час доби.

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Пристрій, що перетворює звичайне авто у гібрид на сонячних батареях