Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Австралійські вчені знайшли метеорит, старіший за Землю

 

Філ Бланд – астрогеолог з університету імені Кертіна, що у місті Бентлі на заході Австралії. Він працює у пустелі, де мережа науковців досліджує планетарні процеси. На перший погляд дослідження у пустелі не здаються цікавими, але, якщо придивитися поближче…

“Це щось неймовірне!.” – каже один вчений.

“Ми знайшли тут каміння з космосу. Але це не просто собі каміння! Це щось надзвичайне!” – вигукує інший.

“Це метеорит! Йому 4 з половиною мільярди років! Тобто, це небесне тіло старіше за Землю! Це найдавніший шмат каміння, що коли-небудь потрапить Вам до рук. Він прилетів на Землю з-поза орбіти Марсу, з простору між Марсом та Юпітером,” – пояснює Бланд.

Науковці встановили 32 камери у кількох точках на заході та півдні Австралії і за їхньою допомогою відстежують траєкторії астероїдів, що падають на Землю, аби знаходити і досліджувати їх.

Філ Бланд, астрогеолог: “Камери надсилають нам щось типу листа електронною поштою, де пишуть: “Ми знайшли щось цікаве. Приїжджайте дивитися!” Тоді ми вирушаємо до тієї місцевості і перевіряємо, що там є. Буквально кілька днів тому ми зрозуміли, що знайшли великий астероїд.”

На давній вік астероїда вказує його структура – він, імовірно, сформувався на самому початку існування Сонячної системи

Філ Бланд: “Державні установи, на кшталт НАСА чи японської космічної агенції витрачають мільярди доларів щороку, аби дістати фрагмент астероїда для досліджень. А ми можемо робити те саме, тільки набагато дешевше…”

У Бланда та його колег-астрогеологів попереду нові пригоди. Вони ідентифікували цілу ділянку, де попадали метеорити.

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Австралійські вчені знайшли метеорит, старіший за Землю