Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Цифрова детоксикація – новий тренд інформаційної епохи

 

Наша залежність від цифрових технологій щороку посилюється. Щодня у руках комп‘ютер змінюється на телефон, телефон на планшет і так по колу. Як це зупинити?

У США народилася ідея цифрової детоксикації – реабілітація від нового типу залежності. Її принцип – обмежити втручання технологій у щоденне життя. Ідея швидко шириться планетою. Перша компанія, що перейняла її у Швейцарії, організує триденну реабілітацію у селі.

Ось що каже один з “пацієнтів”:
“Вранці я прокидаюся від будильника на мобільному. Я беру смартфон до рук і вже не виходжу з інтернету. Перевіряю Whatsapp, Facebook, дивлюся, що сталося, поки я спав, потім слухаю музику на Spotify. Я постійно в інтернеті, дорогою на роботу, в офісі, вдома, завжди”.

Цифрова залежність – хвороба століття, особливо в розвинених країнах. Будь-яка людина у небезпеці, а наслідками можуть бути емоційне вигорання чи депресія. У середньому щодня доросла людина понад 200 разів вмикає смартфон. Щонайменше 78 відсотків людей лягають із ним спати. За день приходить більше 50 електронних листів. 
  
Александр Штайнхарт, координатор програми “Цифрова детоксикація”:
“Смартфон та інтернет – це щось на кшталт постачальників щастя. Це як мати залежність від “однорукого бандита” (слот-машини). Отримані від друзів повідомлення – це наче виграш, на який ми чекаємо. Ми завжди під тиском, і це стимулює емоції всередині. Насправді ж у 90 відсотків випадків, те що відбувається, не так вже й важливо”.

Під час триденної реабілітації “пацієнти” гуляють у лісі, займаються йогою, готують і разом їдять приготоване. Мета такої терапії – зменшити стрес, перемістити увагу на соціалізацію та події поза межами інтернету. Програма лікування може набути різних форм, але кожна намагається допомогти знову насолоджуватися реальним життям.

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Цифрова детоксикація – новий тренд інформаційної епохи