Енергозберігаюча лагуна

В основі технології – різниця рівнів води між морем і лагуною. Первісний рівень води в лагуні буде доволі низьким. Під час припливу вода підійматиметься, вода затікатиме до лагуни через турбіни. Вони живитимуть генератори, які, у свою чергу, подаватимуть електрику в мережу. А тоді – у зворотному напрямі, під час відпливу

“Вони не тільки живитимуть станції, у них буде і безліч інших застосувань. Для відпочинку на морі, наприклад. У них – величезні можливості: наприклад, їх можна використовувати для захисту берегової лінії під час повеней”, – розповідає Тон Файджен, технічний директор проекту.

Загалом лагуна у Свонсі генеруватиме приблизно 495 тисяч мегаватт-годин на рік, що становить приблизно 11% річного споживання енергії в Уельсі. Проте не всі схвалюють проект: наприклад, Марк Ллойд із риболовецького товариства. Він вважає, що функціонування лагуни негативним чином вплине на життєдіяльність рибної популяції.

“Це матиме потужний вплив на життєдіяльність рибної популяції на доволі великій площі, і, звісно, на риболовлю та всі пов‘язані з нею галузі”, – каже Марк Ллойд.

Побоювання стосуються також можливого впливу і на решту довкілля. Так, для будівництва хвилерізу з навколишніх кар‘єрів взяли 5 з половиною мільйонів тонн породи.

У зв‘язку з можливими ускладненнями будівництво перенесли з початку 2016 року на більш пізній термін.

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Енергозберігаюча лагуна