Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Які бронежилети – найбезпечніші?

 

Колумбійська компанія поблизу Боготи відкрилася 1992 року, коли країна потерпала від наркотероризму: вона виготовляє чи не найміцніший куленепробивний одяг у світі. Рівень балістичного захисту – від другого до четвертого (до речі, третій рівень забезпечує захист проти куль, випущених з автомата Калашникова).

Цей одяг, наприклад, може протистояти пострілу з тизера. Тизер – зброя, призначена для тимчасового виведення підозрюваного з ладу шляхом застосування електричного струму. На руці журналіста не залишилося жодного сліду.

Виробник, ясна річ, не може видавати таємниці власного виробництва, проте він охоче демонструє бронежилети, які вважаються найбезпечнішими, згідно з американськими та ізраїльськими стандартами. Експерти стріляли по них із “Узі”, автомата Калашникова та інших смертоносних пристроїв. Всі результати пройшли подвійну перевірку, в тому числі з боку незалежних органів.

“Ми зосереджені на розробці “гнучких” виробів – дуже легких і практично непомітних. Ми використовуємо нанотехнології , і почали регулювати температуру одягу, він може залишатись у постійному діапазоні 13-17 градусів. Ми зробили ще один крок вперед, і тепер цей одяг настільки тонкий, що його майже неможливо помітити”, – розповідає власник фабрики Міґель Кабальєро.

На підтверження своїх слів Міґель Кабальєро запропонував журналістові вистрелити по ньому з вогнепальної збої 38-го калібру…

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Які бронежилети – найбезпечніші?