Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Вилікувати хвороби хребта за допомогою “аватара” дозволить проект MySpine

 

Проект MySpine (Мій Хребет) створив цифрову платформу, базовану на реальних клінічних даних пацієнта. Ця платформа дозволяє лікарям побачити у тривимірному просторі поперековий відділ хребта, вона бере клінічні дані й трансформує їх у керований для медиків простір.

Говорить Петер Ендре Ельтеш, медичний дослідник, Національний центр захворювань хребта, Угорщина:

“Проект MySpine використовує два види інформації. Найважливіші дані надходять зі сканування Магнітно-резонансної томографії (МРТ) і сканування Комп‘ютерної томографії (КТ). МРТ забезпечує нас даними щодо хрящів, а комп‘ютерна томографія – щодо кісткової тканини. Завдяки цьому ми отримуємо уявне зображення хребта і хребців. Поєднуючи ці дані, ми вибудовуємо специфічну модель для кожного пацієнта”.

Алехандро Франґі, комп‘ютерний інженер біомедичних зображень, Університет Шеффілда:

“Комп‘ютерні інженери займаються розробкою і створенням алгоритмів, здатних обробляти діагностичні зображення, що їх надають нам хірурги, і перетворювати ці дані в комп‘ютерне середовище, яке можна модифікувати”.

Лікування й діагностика захворювань спинних дисків й досі базовані на методі проб та помилок. Тепер стало можливим випробувати на комп‘ютері різні методи лікування і побачити, як реагуватиме людський організм.

Дамьєн Лакруа, координатор дослідницького проекту MySpine, Університет Шеффілда:

“Ми вибудовуємо віртуальну тривимірну модель поперекового відділу спини кожного пацієнта. Потім ми можемо застосовувати механічні ефекти, симулювати фізичну активність кожного хворого, залежно від його зросту, ваги, від типу його щоденної роботи. Все це для того, щоб спрогнозувати, яким буде найбільш оптимальне лікування для цієї людини”.

Це – важливий крок вперед, що дозволяє лікарям передбачити, як проходитиме лікування, і не лише на початкових стадіях.

Арон Лазарі, спинальний хірург, Національний центр захворювань хребта, Будапешт:

“Ми намагаємось знайти або розробити метод, який дозволить спрогнозувати ефекти лікування в довгостроковій перспективі, на 5 чи 10 років, і спрогнозувати це з максимальною точністю”.

Кореспондент Євроньюз Мікеле Карліно:

“Що це змінює для пацієнтів?”

Для деяких пацієнтів, як ця дівчина, лікування, розроблене на основі тривимірної моделі, може поєднувати хірургічне втручання та подальшу програму фізичних навантажень. Це реально може покращити якість життя.

Дора, пацієнтка:

“Після операції я швидко одужала. Мені довелося змінити життя, мою щоденну рутину, займатися спортом, робити масаж. Я повинна була повністю перепрограмувати моє життя, але зараз в мене все добре”.

Віртуалізація в хірургії дозволить покращити медичне лікування. Вже в недалекому майбутньому кожен пацієнт матиме власного “аватара”.

Дамьєн Лакруа, координатор дослідницького проекту MySpine, Університет Шеффілда:

“Ми – на порозі медичної революції завдяки застосуванню комп‘ютерних технологій, що дозволяють нам передбачити реакцію людського організму на медичне втручання”.

Copyright © European Commission 2015 / euronews 2015

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

 

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Вилікувати хвороби хребта за допомогою “аватара” дозволить проект MySpine