Фахівці Mit створили нейтронний мікроскоп

Вчені з Массачусетського технологічного інституту створили систему фокусування нейтронного випромінювання, повідомляє видання Nature. Фізикам вдалося розробити спеціальні дзеркала, які дозволили значно зменшити розмір установок для нейтронографічних досліджень.В основі розробки вчених лежить дзеркало у вигляді циліндра. Вісь циліндра збігається із прямою, що з'єднує об'єкт, який цікавить, із джерелом випромінювання. У центрі отвір дзеркала перекритий непрозорим для нейтронів екраном, так що частинки потрапляють всередину циліндра лише по краях, рухаючись під невеликим кутом до його поверхні.

Дослідники стверджують, що порівняно з існуючими установками (які працюють за принципом камери-обскури, пропускаючи нейтрони через маленький отвір) їхня будова забезпечує п'ятдесятикратний приріст в ефективності, оскільки потік частинок через нове дзеркало набагато більший.

За рахунок цього можна або підвищити якість формованого зображення, або зробити нейтронний мікроскоп компактнішим і зменшити його вартість.Для проведення технічних досліджень із використанням нейтронів розроблені компактні генератори нейтронів, а для завдань, що вимагають потужного потоку частинок, будуються спеціалізовані ядерні реакції.

Раніше вчені із США створили прискорювач, який служить джерелом потоку частиноканти матерії — позитронів. Характерною рисою рушниці для антиматерії є її компактність — пристрій легко вміщується на звичайному столі.

Джерело: http://it.tut.by/369272
Автор: Кулик Ірина