Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Гібридний рентгенівський зір дозволяє бачити хімічні процеси на нанорівні

Наноматеріали, що складаються з частинок розміром мільярдні частки метра, приховують в собі величезні перспективи для створення більш ефективних батарей, паливних елементів, каталізаторів і систем доставки лікарських засобів в організм людини. Для оптимізації продуктивності дуже важливо розуміти, як наноструктурні матеріали працюють усередині цих пристроїв. Американські вчені розробили «рентгенівський зір», який дозволяє бачити наскрізь все що завгодно, а також процеси, що відбуваються всередині матеріалів на нанорівні. Технологія відкриває великі можливості для дослідження нових матеріалів.

За словами вчених, завдяки новому методу можна зазирнути, наприклад, всередину батареї і витягти наноструктуру кожного з її компонентів окремо. Причому не потрібно розбирати батарею на частини чи зупиняти її роботу, пише PhysOrg.

Використовувані тут рентгенівські промені не схожі на ті, які використовуються в медицині для дослідження кісток. Маленькі, але надзвичайно потужні промені високої енергії відбиваються від джерела синхротронного випромінювання. Технологія об'єднала комп'ютерну томографію і метод розсіювання рентгенівських променів.

Це все одно, що спостерігати з оглядового майданчика в Рокфеллер-центрі за тим, що робиться всередині будь-якій з кімнат Емпайр-стейт-білдінг [102-поверховий хмарочос в Нью-Йорку]. При цьому будинки повинні бути мікроскопічних розмірів, - пояснює Саймон Біллінг, автор публікації і науковий співробітник Брукхейвенської національної лабораторії Міністерства енергетики США та Школи прикладних наук, інжинірингу Колумбійського університету.

Автор: Коваленко Аліна
Джерело: Журнал Nature Communications

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Гібридний рентгенівський зір дозволяє бачити хімічні процеси на нанорівні