Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Нейромережа від google навчилась розпізнавати кішок в youtube

Вчені зробили прорив в області застосування комп'ютерів для моделювання роботи людського мозку. Тепер комп'ютери можуть виконувати ті завдання, над якими людина навіть і не замислюється, а для сучасних комп’ютерів вони все ще непосильні, наприклад, насолоджуватися відео кішки на Youtube.

Як стверджують новини науки, група інженерів з лабораторії Google X створила модель людського мозку, з'єднавши 16 000 комп'ютерних процесорів. Даному віртуальному мозку (нейромережі) був відкритий доступ до Інтернету, і він навчився успішно розпізнавати кішок на Youtube.

Для цього дослідження команда Google вибрала 10 мільйонів довільно обраних відео- роликів з Youtube і «нагодувала» віртуальний мозок 10 мільйонами скріншотів з Youtube-Роликів. І нейромережа визначила закономірність - навчилася розпізнавати кішок методом проб і помилок. Джефф Дін, вчений з лабораторії Google X, сказав, що команда дослідників не давала ніяких підказок, нейромережі самостійно зробила припущення, засноване на мільйонах зображень. Крім того, віртуальний мозок впорався із завданням краще, ніж будь-яка інша подібна нейромережа, подвоївши показник правильних відповідей при розпізнаванні 20 тисяч різних об'єктів.

Дослідники стверджують, що проект допоможе розвити теорію про те, що модель людського мозку домагається більшого успіху при вивченні більшої кількості інформації.

Автор: Кулик Ірини
Джерело: http://mirnt.ru

 

 

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Нейромережа від google навчилась розпізнавати кішок в youtube