Дослідники з Данії та Німеччини запропонували новий метод зарядки літієвих батарей, який може подвоїти їх тривалість служби. Їх відкриття, опубліковане в журналі Advanced Energy Materials, демонструє, що імпульсне заряджання може уповільнити деградацію акумулятора і збільшити час роботи до того, як його ємність впаде до 80%.

Зазвичай акумулятори заряджаються постійним струмом, що може призвести до їх передчасного зносу. Нова методика імпульсного заряджання полягає у використанні коротких електричних імпульсів, які сприяють кращій роботі анодних матеріалів і уповільнюють накопичення тріщин у графітовому електроді.

Цей метод нагадує переривчасту рух дорожнього потоку, де потік машин впорядковано проходить через переповнені вулиці, на відміну від невпинного потоку, що призводить до заторів. Аналогічно, контрольовані імпульси допомагають управлінню потоком електронів у батареї, знижуючи ризик перенасичення електродів та дозволяючи краще утримання енергії.

Вчені встановили, що імпульсний метод не тільки зменшує фізичні пошкодження акумулятора, але й підвищує стабільність хімічного складу всередині, дозволяючи створити більш міцні молекулярні зв’язки між компонентами електроду. Це відкриває шлях до подовження життя батарей без потреби в розробці нових матеріалів, використовуючи наявні технології.

Джерело: https://t4.com.ua/
Автор: Андрій Неволін

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Новий спосіб заряджання смартфона здатний подвоїти тривалість служби акумулятора