Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Вчені розповіли, чому на Марсі неможливо прожити довше 4 років

Відкриття, здійснені науковцями, вказують на те, що мрії про створення поселень на Марсі можуть полетіти далеко в космос.

Згідно з останніми науковими дослідженнями, проведеними спільними зусиллями вчених зі Сполучених Штатів та Німеччини, довготривала присутність на Червоній планеті небезпечна через високий рівень космічної радіації. Це значно ускладнює можливість заселення Марса, навіть при використанні передових технологій.

Амбіційні плани NASA з відправлення людей на Марс у найближче десятиліття підкреслюють важливість подальших досліджень Червоної планети для збагачення нашого розуміння космосу та історії самої Землі. Втім, висновки науковців наголошують на серйозні обмеження для тривалого перебування людей на Марсі.

Дослідницька група зосередила свою увагу на аналізі можливостей захисту астронавтів від небезпек, які становить радіація на Марсі, і виявила, що після чотирьох років на планеті рівень радіації сягатиме критичних показників.

Щодо подорожі до Марса та назад, зазначається, що важливим є забезпечення належного захисту космічного корабля. Однак, дослідження виявили, що деякі матеріали, здатні забезпечити захист від радіації, можуть також підсилювати радіаційний вплив у певних умовах.

Науковці також відзначили, що оптимальний час для відправлення місій на Марс припадає на періоди пікової активності Сонця, що знижує рівень космічної радіації завдяки сонячному вітру, що відштовхує частину небезпечних космічних частинок.

Підсумовуючи, попри значний прогрес у дослідженні Марса та його потенціал для подальшого вивчення, існуючі обмеження, пов’язані з радіаацією, ставлять під загрозу можливість тривалої колонізації планети. Висока радіація на Червоній планеті не лише становить серйозний ризик для здоров’я астронавтів, але й обмежує час, протягом якого вони можуть безпечно перебувати на поверхні планети. З цієї причини, довгострокове проживання на Марсі вимагатиме розробки нових технологій та матеріалів для захисту від радіації.

Джерело: https://t4.com.ua/
Автор: Андрій Неволін

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Вчені розповіли, чому на Марсі неможливо прожити довше 4 років