Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

ФІЗИК ВИНАЙШОВ РЕВОЛЮЦІЙНУ ТЕХНОЛОГІЮ, ЩО ДОПОМОЖЕ ПОВЕРНУТИ ЧАС НАЗАД

Фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння, що відкриває шлях до подорожей у часі.Ця ідея, яку раніше вважали частиною наукової фантастики, тепер знаходить шлях до реальності.

Після смерті свого батька в юності, Маллетт знайшов втіху в науковій літературі, зокрема в роботах Герберта Уеллса, як «Машина часу», що надихнуло його досліджувати можливості здійснення часових подорожей.

Виходячи з вивчення чорних дір і теорій відносності Альберта Ейнштейна, Маллетт прийшов до висновку, що створення часових циклів можливе через використання гравітаційного впливу чорних дір. Його концепція передбачає використання лазерного кільця для створення ефекту, що спотворює простір і час, подібно до чорної діри.

Незважаючи на ряд викликів, включаючи потребу в «енергії на галактичному масштабі» та обмеження сучасних технологій, професор залишається оптимістичним щодо реалізації своєї теорії. Втім, він вказує, що машина часу зможе надсилати інформацію у минуле тільки після її активації, обмежуючи можливість подорожей у часі до моменту її створення.

Теорія Маллета на практиці

Ключовим елементом теорії Маллетта є ідея просторово-часового континууму, що об’єднує просторові і часові виміри в один чотиривимірний простір.

Припустімо, що простір-час можна уявити як річку. Час зазвичай тече в одному напрямку, але, за теорією Маллетта, гравітаційне вплив чорної діри може створити вихори, в яких час повертається назад.

Теорія Маллетта заснована на використанні “інтенсивного і постійного обертання світла” для маніпулювання гравітацією. Його апарат включатиме кільце лазерів, щоб створити ефект згортання простору-часу, подібно до чорної діри.

“Уявіть перед собою чашку кави. Коли ви починаєте помішувати її ложкою, вона починає крутитися, правда? Ось що робить обертова чорна діра”, – пояснює Маллетт.

“У теорії Ейнштейна простір і час пов’язані між собою. Таким чином, обертання чорної діри може викликати зміщення в часі”.

“Згодом, використовуючи обертовий лазерний промінь, можна буде створити машину часу, що дозволить повернутися назад у часі”, – додав він.

Для живлення машини часу знадобиться “галактичний масштаб енергії”

Перетворення рівняння часових подорожей у реальну машину стикається з величезними перепонами. Маллетт визнає, що для живлення такого пристрою потрібно “галактичний масштаб енергії”, що значно перевищує наші нинішні технологічні можливості.

Теоретичний розмір машини часу також залишається невизначеним. Хоча Маллетт з оптимізмом заявляє: “Я зрозумів, як це зробити. Теоретично, це можливо”, на практиці реалізація може не статися за його життя.

Крім того, теорія Маллетта має суттєві обмеження: “Можна надсилати інформацію в минуле, але лише до моменту запуску машини”.

Таким чином, машина часу працює як сервіс односторонньої передачі повідомлень у минуле. Неможливо подорожувати до моменту до створення самої машини.

Незважаючи на численні перешкоди, неймовірний шлях Маллетта є втіленням людського духу та наполегливості. Він не лише досліджує теорію часових подорожей, а й робить значний внесок у науку, викладаючи фізику в Університеті Коннектикуту.

Маллетту зараз за сімдесят, і його робота ґрунтується на непохитній вірі у здатність досягти, здавалося б, неможливого.

Невідомо, чи концепція машини часу Маллетта коли-небудь вийде за межі теоретичних досліджень. Скептики підкреслюють величезні технічні бар’єри та потенційні парадокси, які може викликати втручання у час.

Але сама можливість того, що одного дня наука відкриє секрети подорожей у часі, здатна запалити уяву. Чи можемо ми змінити наші минулі помилки, навчитися на них, або стати свідками історичних подій?

Можливо, найбільшим спадком професора Маллетта буде не саме рівняння, а натхнення, яке він приносить – нагадування про те, що відвага мріяти і невгамовна цікавість можуть розширити межі можливого.

Джерело: https://t4.com.ua/
Автор: Андрій Неволін

Ви тут: Головна Новини сучасної науки ФІЗИК ВИНАЙШОВ РЕВОЛЮЦІЙНУ ТЕХНОЛОГІЮ, ЩО ДОПОМОЖЕ ПОВЕРНУТИ ЧАС НАЗАД