Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Корисні поради: як визначити, що потрібно перевстановити Windows

Кілька основних симптомів, за якими можна визначити, що прийшов час перевстановити Windows.

Перевстановлення Windows є одним з найбільш результативних способів позбавити комп'ютер від безлічі "хвороб". Після цієї процедури система, як правило, працює набагато швидше і краще, адже пам'ять не забита "сміттям", зайвими програмами і навіть вірусами.

Як часто треба робити перевстановлення Windows, то у досвідчених користувачів немає чіткої відповіді на це питання. Хтось це робить стабільно раз в 1-2 роки, а інші в міру необхідності, наприклад, при заміні нового обладнання: системного жорсткого диска або материнської плати.

Однак всі сходяться на думці, що у Windows можна знайти певні ознаки, що вказують на застосування перевстановлення. Нижче будуть приведені кілька симптомів, за якими можна визначити, що "час прийшов" і треба знову робити завантажувальну флешку для Windows.


 

Віруси

З великою часткою ймовірності, якщо користувач нехтує антивірусом і часто користується піратськими копіями програм та ігор, завантажених з торрент-сайтів, на його комп'ютері напевно вже стоїть кілька вірусів. Є нешкідливі, які просто примусово показують рекламу. Але з початком буму на "майнінг" багато хакерів вбудовували віруси в утиліти для генерації ключів, і комп'ютер починав у фоновому режимі здобував криптовалюту для свого розробника.

Загалом, якщо ви помічаєте, що ваш комп'ютер раптово почав дуже повільно працювати без видимих причин, є ймовірність, що це вина вірусу, що навантажує процесор на повну потужність для потреб хакера. Якщо ви не є експертом в пошуку прихованих програм, що працюють у фоновому режимі, найпростішим способом позбутися від вірусів – перевстановити Windows.


 

Часті помилки

Якщо під час роботи Windows почав видавати "синій екран смерті" або просто різні незрозумілі помилки, то є ймовірність, що була порушена цілісність операційної системи. Може бути, що будь-яка неперевірена програма, що випадково пошкодила життєво важливі файли для стабільної роботи. Перевстановлення Windows допоможе побороти проблему.


 

Не завантажується Windows

При спробі включити комп'ютер можна виявити, що Windows не завантажується: або видає синій екран замість робочого столу або йде в циклічне перезавантаження. Якщо виправити цю проблему не виходить стандартними засобами, на зразок перевтілення прихованого розділу System Reserved, то допоможе тільки перевстановлення Windows.


 

Продаж комп'ютера або ноутбука

Ще однією необхідністю перевстановити Windows є банальний продаж застарілого комп'ютера або ноутбука. Природно, що на комп'ютері залишається важлива інформація і налаштовані під ваші потрібні програми і навіть збережені паролі. У цьому випадку установка свіжої Windows буде таким собі "скиданням системи", яке допоможе швидко і надійно очистити жорсткий диск від конфіденційних даних, щоб ними не зміг скористатися наступний власник.


 

Как переустановить Windows 10 без флешки

На Windows 10 (і навіть Windows 8.1) є спосіб перевстановлення без необхідності створювати завантажувальну флешку. Він допоможе тільки в тому випадку, якщо система все-таки завантажується, хоч і працює  не дуже – вона може зробити чисте скидання, що допоможе заощадити час.

Для цього необхідно зайти в "Пуск" -> "Налаштування" -> "Оновлення і безпека" і вибрати опцію "Відновлення". У меню, з'явиться кнопка "Почати", з описом процедури повного скидання Windows 10 в початковий стан. Досить вибрати метод перевстановлення, погодитися з попередженням і почекати, поки процедура буде завершена.

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Корисні поради: як визначити, що потрібно перевстановити Windows