Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Світодіодний Інтернет

 Нова технологія бездротового зв'язку з використанням мікросвітодіодної лампи дозволила британським вченим досягти швидкості 10 Гб в секунду, повідомляє BBC.

Технологія отримала назву від Li- Fi, англ. світло (світло) і вірності (точність).

Дослідники передавали по 3,5 Гб даних в секунду через три «основних» кольори - червоний, зелений і синій, складові разом звичайний «білий» світло. Швидкості 10 Гб в секунду можна домогтися, якщо скласти ці три канали разом.

Мікросвітодіоди були розроблені фахівцями Університету Стратклайд в Глазго. Вони випускають паралельні потоки світла і таким чином множать кількість даних, переданих за одиницю часу.

Передача мільйонів пучків світла з різною інтенсивністю була здійснена за допомогою методу цифрової модуляції (ортогональне частотне розділення каналів, OFDM). Фактично ці лампочки вмикаються і вимикаються з величезною швидкістю. Ці вмикання і вимикання складаються в масиви бінарних даних, послідовність одиниць і нулів, які передаються з високою швидкістю.

Нагадаємо що, технологією Li- Fi вчені займаються близько 10 років, а в 2011 році професор Харальд Хаас продемонстрував, як світодіодна лампа з технологією обробки сигналу може передавати на комп'ютер відеозображення високої чіткості.

За словами Хааса, у майбутньому Li- Fi цілком може стати дешевим і енергоефективним методом передачі даних в порівнянні з існуючими зараз бездротовими радіосистемами. Справа в тому, що видиме світло - частина електромагнітного спектра, приблизно в 10000 разів ширша, ніж спектр радіовипромінювання. Теоретично використання світла здатне забезпечити майже необмежену широту каналу передачі.

 

Джерело:http://www.km.ru
Автор: Томашевський Олександр

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Світодіодний Інтернет