Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Чорне золото навчились робити на розпеченій «сковорідці»

Німецькі вчені виявили, що краплі Лейденфроста можна використовувати для виробництва наночасток і нанопін, в тому числі пористого чорного золота. Дослідження опубліковане в журналі Nature Communications, коротко про нього можна прочитати на сайті Phys.Org

Краплями Лейденфроста називають краплі рідини, які парують над гарячою поверхнею завдяки подушці з пари. Такі краплі часто можна бачити, якщо бризнути воду на розпечену сковорідку.

Вчені виявили, що при утворенні таких крапель відбувається поділ зарядів: позитивно заряджені іони несуться з парою, а сама крапля стає негативно зарядженою. Якщо до неї додати іони металу (які завжди несуть позитивний заряд), вони будуть рекомбінувати на поверхні і утворювати нейтральні металеві наночастинки. У деяких умовах утворюються не тільки окремі частки, але нанопіни.

Працездатність методу вчені підтвердили, отримавши чорне золото, тобто золоту піну, яка завдяки наноструктурі має чорний колір. Така колоїдна форма золота може застосовуватися для створення акумуляторів і каталізаторів. Тим же способом вдалося створити наночастинки діаметром близько 0,2 нанометра. Крім того, вчені змогли застосувати краплі Лейденфроста для покриття полімерних решіток оксидами цинку і міді - для цього достатньо було просто кинути в краплі невеликі «ситечка», на яких з часом з'являлася наноструктура. Нещодавно фізики показали, що краплі Лейденфроста можна змусити рухатися проти гравітації (в гору), якщо нанести їх на розпечену поверхню з пилкоподібною структурою.

Джерело: http://lenta.ru 
Автор: Полюга Інна

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Чорне золото навчились робити на розпеченій «сковорідці»