Microsoft IllumiRoom під час гри перетворює кімнату в дисплей

Інноваційна технологія від Microsoft дозволяє розширити ігрове середовище для відео ігор, перетворюючи всю кімнату в дисплей.

Сьогодні якість комп'ютерних ігор, також як і їх кількість зростає неймовірними кроками. А в результаті масового поширення смартфонів, планшетів та інших пристроїв перетворюється і спосіб гри в них. На наступному витку розвитку ігрової індустрії нас чекає розширення ігрового середовища і можливостей взаємодії. Саме до цього і прагнуть інженери Microsoft Research, розробляючи інноваційну технологію під назвою IllumiRoom .

IllumiRoom розширює візуальне середовище ігор за межі екрану монітора або телевізора в простір всієї кімнати. За допомогою камери Microsoft Kinect і додаткового проектора, технологія починає відображати частини ігрового простору на стінах і предметах інтер'єру кімнати. На початку камера системи сканує весь навколишній простір, здійснює обчислення, які дозволяють створити 3D - модель всієї кімнати. Комп'ютер враховує дані отриманої моделі і підлаштовує проектування зображення таким чином, щоб вся навколишня дійсність була частиною ігрового світу.

IllumiRoom не вийшов на ринок, поки створений тільки дослідний зразок, в якому застосовується технологія «інноваційного проектування», запатентована компанією Microsoft ще в 2011 році. Ця запатентована технологія дозволяє проектувати зображення ігрового екрана монітора на поверхню навколишніх предметів у просторі кімнати. Крім того ця технологія є більш простою і дешевою по відношенню до існуючих аналогів, як Sensics SmartGoggles і Oculus Rift. Щось схоже на IllumiRoom компанія Sony вже представляла в 2011 році. Японська компанія використовувала у своїй технології контролер PlayStation Move. Жодна з компаній не говорить про дату виходу комерційних версій своїх продуктів, однак є підстави вважати, що Sony і Microsoft запустять у продаж свою систему вже до кінця цього року, і це цілком можливо, оскільки з технічної точки зору тут немає нічого надприродного. Це дуже порадує геймерів, яким не по кишені дороге обладнання віртуальної реальності.

Оскільки робота над системою IllumiRoom все ще триває, можна без сумнівів сказати, що буде використана камера Kinect в комерційній версії системи, а також не відомо, чи буде вона сумісна з консоллю Xbox. Компанія планує більш детально розповісти про своє дітище на Міжнародній конференції ACM SIGCHI, яка пройде в кінці квітня 2013 року.

Джерело: Агентство по инновациям и развитию
Автор: Ткачук Альона

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Microsoft IllumiRoom під час гри перетворює кімнату в дисплей