Motorola випустить смартфон-конструктор

Компанія Motorola анонсувала вихід нової апаратної платформи під назвою Project Ara. Ця платформа стане базою для створення принципово нового класу пристроїв - смартфонів - конструкторів.

Основою пристрою є так званий «скелет», або каркасна конструкція. Користувач зможе вибрати не тільки зовнішню панель телефону, але і дисплей, клавіатуру і додатковий акумулятор по своєму смаку - всі частини телефону являють собою модулі стандартних типів і розмірів. Цей підхід повинен дозволити користувачам оновлювати свої гаджети максимально швидко і часто.

Motorola сподівається створити таким чином телефон, який прослужить користувачеві набагато довше сучасних смартфонів. «Нашою метою є створення більш вдумливих, виразних і відкритих відносин між користувачами, розробниками та їх телефонами», - йдеться в офіційному блозі Motorola.

Ara є відкритою і безкоштовною ініціативою. Motorola повідомляє, що хотіла створити на ринку апаратних платформ щось подібне до того, що у сфері програмного забезпечення створила Google зі своєю платформою Android (у травні 2012 р. Google придбала мобільний підрозділ Motorola, компанія обійшлася пошуковому гігантові в $ 12,5 млрд).

Під керуванням якої операційної системи буде працювати модульний смартфон Ara, поки невідомо.

Motorola не єдина компанія, замислена по модульному. Раніше цю ідею запропонував голландський дизайнер Дейв Хаккенс. Інженери Motorola зустрілися з ним і вирішили працювати разом. Крім того, Motorola запросила розробників модулів до участі в проекті. «Ми разом хочемо створити відкритий модульний телефон для всього світу», - заявили в компанії.

Модулями можуть бути сигнальний процесор, чіп Wi-Fi і Bluetooth, бічні кнопки регулювання гучності, аудіороз'єм, камера, батарея, пам'ять, антена, центральний процесор, модуль електроживлення і т.д. У разі якщо який-небудь з модулів вийде з ладу, користувач може легко поміняти його.

Продажі традиційних смартфонів вже не ростуть так активно, як раніше - на 30-40 % на рік, говорить гендиректор «Зв'язкового» Майкл Тач. Потрібні нові продукти, такі як «розумні» окуляри і годинник, і в цьому сенсі Motorola добре відчуває тенденцію, вважає Тач. Але передбачити, наскільки новий дивайс буде популярним, він не береться.

Директор з продажу британської компанії Fly Раджив Тхакур говорить, що продукт безумовно «інноваційний», але є два питання, які можуть стати перешкодою на шляху до завоювання їх популярності. З чуток, новий пристрій буде управлятися за допомогою голосових команд, а це не завжди зручно. І крім того, поки незрозуміло, наскільки добре буде працювати програмне забезпечення на «модульної платформі», вказує Тхакур.

Джерело:http://www.vedomosti.ru
Автор:  Полюга Інна