Смартфони зможуть «бачити» крізь непрозорі поверхні

Цілком імовірно, що вже в самому найближчому майбутньому смартфони будуть "дивитися" крізь стіни - американці розробили спеціальні мікрохвильові сканери для мобільних пристроїв.Новітня технологія, розроблена вченими з Каліфорнійського технологічного інституту CaliforniaInstituteofTechnology, працює в тетрагерцовому діапазоні. Хвилі цього діапазону здатні вільно проходити крізь непрозорі предмети. Однак, на відміну від рентгенівського випромінювання, вони не небезпечні для людського здоров'я. Подібні пристрої вже досить активно використовуються, наприклад, в будівлях аеропортів для безконтактного огляду пасажирів.Досягнення ж американських вчених полягає у створенні мініатюрних сканерів, які можна буде помістити в корпус мобільного пристрою.

Важливо і те, що вартість нової технології невелика.Спочатку нові сканери будуть задіяні при створенні приладів для служб безпеки, які отримають компактні інструменти для пошуку наркотиків, зброї та вибухівки.Зацікавлені в подібних пристроях і медики, які зможуть проводити складну діагностику (шукати тріщини в кістках, пухлини тощо) поза спеціально обладнаних кабінетів. Нарешті, вчені впевнені, що рано чи пізно технологія прийде в смартфони звичайних користувачів. Наявність ще одного сенсора дозволить непогано розширити можливості мобільних пристроїв, наприклад, «навчити» їх розпізнавати складні жести.

Джерело:http://newseek.org
Автор: Ткачук  Альона

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Смартфони зможуть «бачити» крізь непрозорі поверхні