Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Спінтроніка: майбутнє електронних пристроїв

Щоб задовольнити бажання світу в зростанні обчислювальної потужності при постійно зменшувані вартості енергії, вчені вирішили заглянути в область спінтроніки (електроніка спіна) і розробити нове покоління високошвидкісних і ергономічних електронних пристроїв. Нове дослідження команди фізиків Ноттінгемського університету було опубліковано 20 серпня 2013 в журналі Nature Communications і повідомляє про розробку нового антиферомагнітного спінтронічного матеріалу з міді-марганцю-миш'яку (CuMnAs), який міг би суттєво допомогти в просуванні цієї області.

У антиферромагнетиках спіни електронів в сусідніх атомах, як правило, компенсують один одного. Тому вони можуть виконувати активну роль у спінтронних пристроях. Останні розрахунки і експерименти виявили ряд нових фізичних явищ, пов'язаних з антиферромагнетиками, в тому числі потенціал до пам'яті та чутливості. Цей новий матеріал з високою якістю кристала і сумісністю з існуючими нині напівпровідниками є перспективним кандидатом для формування нової сфери антиферомагнітної спінтроніки.

Спінтроніка дає можливість знизити рівень енергоспоживання, а значить - збільшити щільність обчислення та зберігання. І оскільки антиферомагнетики не володіють загальним магнітним полем, антиферомагнетична спінтроніка означає, що окремі пристрої не будуть взаємодіяти один з одним і в теорії можуть бути упаковані спільно з високою щільністю.

Джерело: http://hi-news.ru
Автор: Ткачук Альона

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Спінтроніка: майбутнє електронних пристроїв