Створена технологія написання повідомлень на воді

Використовуючи нанотехнології вченим вдалося створити «вибірково промокаючий» матеріал, який можна використовувати для написання довготривалих повідомлень на воді.

Концепт, під назвою «гідрогліф», був продемонстрований ученими з Гарварду, нещодавно об'єднавшимися з групою Merrimack, NH, учнями старшої школи та факультетами для проведення освітньої презентації. Дослідний зразок, під назвою «гідрогліф», допомагає людям побачити різницю між відштовхувальною воду поверхнею і іншою поверхнею води. Основний принцип технології «гідрогліф» (поєднання слів гідро і ієрогліф) полягає в тому, що змінюючи властивості поверхні можна зробити свій власний відбиток. Все що для цього необхідно, це пінна наклейка, удосконалена котушка Тесли і чашка Петрі.  Кожен присутній на демонстрації взяв чашку Петрі, вибрав вподобану йому наклейку і прикріпив її на дно чашки. Потім інструктор провів кожну чашку через котушку Тесли, і струснув її. Фіолетова іскра, яка з’явилась,  супроводжувалася гучним шумом. Після, наклейки видаляють і відразу ж заповнюють чашки водою. Вода заповнює весь простір за винятком тієї області, де була наклеєна наклейка, створюючи «гравіювання». Таке послання може зберігатися близько місяця. Ідея створення гідрогліфів прийшла гарвардському вченому Філсеок Кіму, першому автору статті про цей експеримент. Допомагаючи одному з вчителів школи Merrimack , Реймонд Сліпер з'явився з новою демонстрацією. Він експериментував з обладнанням в лабораторії, яке використовувалося для інших дослідницьких проектів. «Я проводив експерименти з чашками Петрі, щоб зрозуміти на скільки сильний контраст ми можемо отримати між гідрофільністю і гідрофобністю», - розповів Кім. «На наш подив ми домоглися неймовірно великого контрасту». Чашки Петрі спочатку мають пластикову структуру, яка відштовхує воду (гідрофобність). При обробці котушкою Тесла, повітря стає провідним і поєднує кисень з пластиком, роблячи поверхню чашки Петрі притягальною для води (гідрофільність). Однак, площа під наклейкою була захищена від повітря, з цього вона, як і раніше, відштовхує воду. Демонстрація гідрогліфів мала успіх скрізь, де б вчені її не проводили. «Фіолетові електричні дуги із невичайним звуком, цікаві і барвисті наклейки, містичні повідомлення ... все це неймовірні речі, які можна створити за кілька хвилин. Я вважаю, що це дійсно чаруюче поєднання», - сказав Кім.

Джерело: Агентство по инновациям и развитию
Автор: Ткачук Альона

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Створена технологія написання повідомлень на воді