Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Космічні обстеження Землі: велике майбутнє

 

Космос, безумовно, – кінцева межа, якщо йдеться про вивчення стану здоров‘я нашої планети та її еволюції. Супутники – найбільш точний прилад для того, щоб знайти відповіді на основні запитання про клімат, стан океанів, льодовиків, атмосфери, суші та внутрішньої “начинки” Землі.

Ці теми обговорювалися на симпозіумі Європейського космічного агентства “Жива планета” – одній з найбільших конференцій такого роду, в якій взяли участь понад 3300 науковців.

“Супутник – це унікальне знаряддя для перевірки стану нашої планети. Щодо більш віддалених регіонів, як от Арктики, супутник може зібрати інформацію про товщину криги, іншим словами – зробити оцінку і прогноз розвитку льодової системи в Арктиці й Антарктиді. 
Супутник також надає можливість побачити еволюцію внаслідок таких видів людської діяльності, як вирубування лісів, а ще – підвищення рівня моря, стан берегової ерозії, забруднення морського середовища. Всі ці явища легко можна побачити з супутників”, – розповідає Сімонетта Келі, директриса програми космічних обстежень Землі при Європейській Космічній Агенції (ЄКА).

Супутникова мережа спостереження Землі – ключовий фактор у справі вивчення кліматичних змін згідно з угодою Cop21, ухваленою на Паризькій конференції з питань клімату торік у грудні.

“Дані надходять із поточних місій на орбітах, а ті місії, що їх буде запущено в найближчі роки, слугуватимуть не тільки для того, щоб всебічно розглянути ситуацію щодо клімату, але й зробити свій внесок у “звіт” (по кожній країні) щодо еволюції так званих “зелених газів” та вуглексислого газу”, – каже далі Сімонетта Келі.

Спостереження нашої планети з космосу відкривають додаткові можливості для бізнесу, оскільки експлуатація даних, отриманих за допомогою супутників, удесятеро збільшує шанси на віддачу від інвестицій.

“Економічні оцінки, зроблені провідними агентствами, дають змогу стверджувати: одне євро інвестицій у космос обертається економічною віддачею, пов‘язаною головно з продуктами та послугами на основі супутникових даних, у десять євро. Таким чином, можна говорити про те, що прибуток удесятеро перевищує інвестиції”, – зазначає Сімонетта Келі.

Внутріорбітальні технології зараз є ключовими, якщо йдеться про прогнозування врожаїв, посухи, використання земель, забруднення повітря і транспортної інфраструктури. Це – потужний інструмент з величезним потенціалом практичних застосувань.

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Космічні обстеження Землі: велике майбутнє