Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

МАЙСТЕР-КЛАС «РОБОТОТЕХНІКА У СУЧАСНОМУ СВІТІ»

Факультет фізики, математики та інформатики, ідучи нога в ногу із новаціями на ринку праці та обираючи стратегію STEAM-навчання, здійснює підготовку висококваліфікованих спеціалістів у сфері ІТ, зокрема й у сфері робототехніки. Робототехніка – це прикладна наука, що займається проектуванням, розробкою, будівництвом, експлуатацією та використанням роботів і робототехнічних систем. Робототехніка є серед обов’язкових предметів майже у всіх європейських школах. Головна фішка вивчення цього предмету – практичний формат. І найважливіше – ця наука об’єднує програмування, алгоритміку, логіку, механіку, математику, проектування та фізику.

Саме наші викладачі та випускники працюють у прогресивних школах з робототехніки та програмування, навчаючи майбутніх фахівців у сфері ІТ-технологій. Зацікавленість студентів робототехнікою, спонукала нас до запровадження систематичних безкоштовних занять з робототехніки на базі факультету фізики, математики та інформатики. Перший майстер-клас «Робототехніка у сучасному світі» успішно провели викладач-стажист кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Іван Тягай та студент магістрант факультету фізики, математики та інформатики Дмитрій Дерман.

Заняття розпочалося із бесіди. Кожен учасник мав можливість висловити свою думку щодо сутності роботів, його складових, прикладів використання роботів у побуті тощо. Перейшовши до практичної частини, учасників було ознайомлено із програмою Scertch for Arduino (s4a). Ззовні s4a ідентична до Scretch, але є можливість працювати із платами Arduino UNO. За допомогою s4a кожен учасник написав програму «Розумна лампа». Крім того, присутніх було ознайомлено із ArduBolock надбудовою до Arduino IDE. За допомогою графічного інтерфейсу учасники написали ту ж програму «Розумна лампа», але вже в іншій програмі, і почали вивчати код, який генерує ArduBolock в Arduino IDE.

Перше заняття пройшло у жвавій та дружній атмосфері. Учасники заходу залишилися в окриленому настрої від власних досягнень. Тож, якщо Ти теж мрієш поринути у цікавий та захоплюючий світ робототехніки, тоді приходь на наші заняття на факультеті фізики, математики та інформатики! Ми плануємо проводити заняття для різних вікових груп, враховуючи вікові та індивідуальні особливості кожного учасника! Слідкуйте за оголошеннями про черговий захід з робототехніки на сайті факультету та на сторінках у соціальних мережах!

 

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Ми в соціальних мережах.

ФОТОГАЛЕРЕЯ
Ви тут: Головна Новини та події МАЙСТЕР-КЛАС «РОБОТОТЕХНІКА У СУЧАСНОМУ СВІТІ»