Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

кінолекторій з нагоди 76-ої річниці визволення Умані

10 березня 1944 року завдяки самовідданості та героїзму радянських воїнів  місто Умань було звільнено від фашистських загарбників, і цей день став знаковим в історії нашого міста.

Історія війн не знала більш широкої за своїм розмахом і складністю в оперативному відношенні операції, яка була здійснена в умовах повного бездоріжжя і весняного розливу рік. Військова операція, в ході якої було визволено місто, отримала назву «Умансько - Ботошанська», назавжди ввійшла в історію.

З нагоди 76-ої річниці визволення Умані від загарбників на факультеті фізики, математики та інформатики заступником декана з виховної роботи Яною Ярошик було проведено кінолекторій, де студенти та викладачі дізнались цікаві факти з історії тих днів.

Місто Умань було опорною базою німецьких військ, тут концентрувались крупні сили ворога, в основному 8–ї німецької армії. За наказом німецького командування Умань оголосили «Фортецею», яку наказували утримувати навіть у випадку оточення. Гітлерівці встановили вогневі точки на дахах будинків, у підвалах, на вулицях, на околицях міста розташували важку артилерію – чинили сильний опір радянським військам.

За виявлену мужність і відвагу під час визволення нашого міста 26 офіцерам і червоноармійцям були присвоєні звання Героїв Радянського Союзу. В боях за Уманщину ворог втратив 20 тисяч убитими і 2 500 гітлерівців були взяті в полон. Не можна забути, що за визволення Уманщини поклали свої голови до 6 тис. воїнів.

З вдячністю згадуючи тих, хто у жорстокій битві виборював нашу свободу, відомих і невідомих героїв визвольних боїв, всіх ветеранів Великої Вітчизняної війни,  присутні хвилиною мовчання вшанували їх пам'ять.

Світла пам’ять і вічна слава героям, загиблим за звільнення нашого рідного краю! Низький уклін дорогим землякам-ветеранам битви із загарбниками. Їх спогади, розповіді про війну — це жива історія для юних поколінь, приклад самовідданого служіння Вітчизні.

 

 

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Ми в соціальних мережах.

ФОТОГАЛЕРЕЯ
Ви тут: Головна Новини та події кінолекторій з нагоди 76-ої річниці визволення Умані