Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

історичний екскурс в історію міста Умань

З нагоди 75-річчя з дня визволення Умані від нацистських загарбників на факультеті фізики, математики та інформатики відбувся історичний екскурс в історію міста Умань, який провела студентка ІІІ курсу Олександра Полякова під керівництвом заступника декана з виховної роботи Яни Усатюк. Студенти мали змогу ще раз пригадати історію визволення Умані, подумки перенестись в тяжкі роки нашої країни і зрозуміти ту відвагу та  біль українського народу.

Умань була окупована нацистськими військами 1 серпня 1941 року, під містом в оточення потрапила 6-та, 12-та радянські армії.

За даними німецького командування 14 серпня 1941 року в концтаборі «Уманська Яма», який був облаштований для полонених червоноармійців та євреїв, знаходилось 50000 радянських військовополонених. На околиці міста, в Сухому Яру, німці розстріляли понад 13000 євреїв…

Минають роки, по-різному трактується історія, але ніколи не зникне пам’ять про людей, які винесли всі лихоліття війни, про нашу спільну перемогу. 46 уманчан удостоєні почесного звання Героя Радянського Союзу, в місті Умані поховано семеро.

Низько схиляємо голову перед тими, хто у жорстокій війні ціною життя боронив нашу свободу, перед їх немеркнучим подвигом. Вічна слава героям, загиблим за звільнення нашого рідного краю.

Пам’ятаємо, дякуємо, цінуємо!

 

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Ми в соціальних мережах.

ФОТОГАЛЕРЕЯ
Ви тут: Головна Новини та події історичний екскурс в історію міста Умань