Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Нідерландці створили дерев'яний мотоцикл, що пересувається на пальному з водоростей

Дизайнер і вчений із Нідерландів розробили екологічно безпечний мотоцикл, корпус якого виконаний з дерева, а замість звичайного бензину він використовує паливо на основі водоростей.

Мотоцикли отримують багато поганих відгуків через свій екологічний слід, розповідає Designboom. Тому Ріцерт Манс (Ritsert Mans) об'єднався з ученим Петером Муієм (Peter Mooij), щоб створити екологічний транспортний засіб як за дизайном, так і за пересуванням.

«Петер розробив спосіб вирощування морських водоростей природним способом у солоній воді», — сказав Ріцерт Манс. Щоб продемонструвати силу цього маловідомого джерела палива, він вирішив сконструювати мотоцикл, який зможе їздити на паливі, нешкідливому для навколишнього середовища.

В основі цієї ідеї філософія, за якою сила природи повинна використовуватися без вторгнення і маніпуляцій.

«Я дивився, що може дати мені природа, і використовував це в кожній частині мотоцикла», — пояснює Манс. Він побудував раму і ресори з дерева, використовуючи кору коркового дерева для гасителя і пеньку (грубе прядильне волокно) для зміцнення. «Хоча поворотний кронштейн, схоже, сильно контрастує з „доісторичним‟ матеріалом, з якого він виготовлений, насправді це цілісна композиція з усіма видами спрямованих волокон, даних природою».

Цей проект демонструє, що паливо з водоростей може потенційно використовуватися в майбутньому, зокрема і для автомобілів.

«Люди не знають, як буде виглядати світ через 30 років з точки зору транспорту та енергетики, — каже дизайнер. — Але ця невизначеність дозволяє людям розробляти і втілювати власні ідеї».

Паливо на основі водоростей, але з додаванням вугільного пилу, створили і вчені з ПАР: Coalgae — безпечне і «чисте» джерело енергії.

Ви тут: Головна Новини сучасної науки Нідерландці створили дерев'яний мотоцикл, що пересувається на пальному з водоростей