Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Стартова зустріч проєкту AMUSE: міжнародна співпраця задля інновацій

28-30 січня 2025 року в Університеті Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща) у змішаному форматі відбулася стартова зустріч міжнародного проєкту AMUSE «Комплексне впровадження методології альтернативної і додаткової комунікації в систему освіти України» №101179404-AMUSE-ERASMUS-EDU-2024-CBHE, координатором якого є Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. Даний проєкт об'єднує провідних експертів, науковців та практиків для розробки інноваційних рішень у сфері інклюзивної освіти.

Відкривали стартову зустріч проректор з розвитку та взаємодії з економікою Університету Марії Кюрі-Склодовської, професор, доктор хабілітований Збігнєв Пастушак, а також проректор з міжнародних зв'язків та стратегічного розвитку Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доцент, доктор педагогічних наук Володимир Миколайко. Вони наголосили на важливості міжнародної співпраці в освітній сфері та підкреслили значення проєкту для розвитку інклюзивної освіти в Україні.

Під час стартової зустрічі з вітальним словом до учасників звернулася Світлана Шитікова, представниця Національного офісу Erasmus+ в Україні, яка наголосила на важливості міжнародної співпраці у сфері освіти та підтримці інноваційних ініціатив.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини на зустрічі представляли: Тетяна Махомета – координатор та менеджер проєкту, Володимир Миколайко – адміністративний менеджер проєкту, Ірина Тягай – менеджер проєкту, Олена Ареп’єва – фінансовий менеджер проєкту, Євгенія Процько – член академічної групи проєкту.

Під час зустрічі учасники обговорили основні цілі проєкту, ключові завдання та очікувані результати. Основна увага була зосереджена на розбудові співпраці між українськими та європейськими освітніми закладами, підготовці та підвищенні кваліфікації викладачів у сфері методології альтернативної і додаткової комунікації (АДК), а також адаптації європейських методик до української освітньої системи.

Серед ключових аспектів Стартової зустрічі було: представлення партнерів та їхнього внеску у проєкт; обговорення робочого плану та перших етапів його реалізації; визначення основних викликів та шляхів їх подолання; узгодження механізмів співпраці між учасниками проєкту тощо.

Проєкт AMUSE має на меті створення навчальних програм, підручника для закладів дошкільної освіти на основі АДК, який використовуватиметься, зокрема, і у підготовці майбутніх учителів до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, а також розробку масового відкритого онлайн-курсу для педагогів. Це дозволить значно покращити інклюзивне освітнє середовище в закладах освіти.

Старт проєкту AMUSE знаменує початок плідної співпраці між освітніми закладами та громадськими організаціями, що сприятиме покращенню якості освіти та підготовки спеціалістів у цій галузі.


Ви тут: Головна Новини та події Стартова зустріч проєкту AMUSE: міжнародна співпраця задля інновацій