Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Науково-практичний семінар «STEM-освіта – проблеми та перспективи»

31 жовтня 2023 року на факультеті фізики, математики та інформатики на факультеті фізики, математики та інформатики у дистанційному форматі студентським науковим товариством (СНТ) проведено науково-практичний семінар «STEM-освітапроблеми та перспективи».

Мета даного заходу викликана потребою дослідження проблем впровадження STEM-освіти як перспективної технології організації освітнього процесу у закладах освіти.

На початку засідання голова СНТ Тетяна ІСЬКО зазначила, що сучасна освіта має бути спрямована на формування основних ключових компетенцій ХХІ століття: критичного мислення, творчості, комунікації та взаємодії. Результати наукових досліджень в сфері STEM вказують на значний педагогічний потенціал концепції STEM-освіти для формування ключових компетентностей здобувачів освіти. Тому існує потреба продовжити пошуки оптимальних шляхів її впровадження в освітній процес.

Професор кафедри інформатики і інформаційно-комунікаційних технологій Галина ТКАЧУК зазначила, що українська освіта в умовах агресії з боку російської федерації перебуває у складному стані, коли умови здійснення освітнього процесу постійно змінюються, учасники освітнього процесу перебувають у стані тривожності, а освітні втрати стають дедалі відчутнішими. Саме зараз особлива увага повинна приділятись якості освіти як ключовій проблемі збереження, зміцнення та розвитку інтелектуального потенціалу країни. Тому обговорення питань, які покращують освітній процес та якісно впливають на підготовку майбутніх фахівців є надзвичайно важливим сьогодні.

В межах зустрічі також виступили:

Вчитель математики та інформатики Вознесенського ліцею Бузької сільської ради Наталя ПОПЕРЕЧЕНА з доповіддю: «STEAM-освіта — сучасний підхід до здобуття якісної освіти». Як практикуючий учитель, Наталя розповіла студентам про особливості впровадження STEM-освіти в загальному контексті та зупинилась на перспективах реалізації даного підходу в школі під час вивчення математики та інформатики. Учитель зазначила, що для ефективної організації STEM-освіти потрібна не тільки гарна матеріально-технічна база, але й вміння вчителя організувати таке навчання.

До участі у семінарі долучилась студентка 21 групи Богдана СЕМКО, яка розповіла про реалізацію STEM освіти під час уроків фізики та охарактеризувала онлайнові платформи для самостійної роботи учнів.

Студент 22 групи Олег СЕМЕНЮК виступив з доповіддю «Інновації у STEM-освіті: технології та методи майбутнього». Олег розповів про такі перспективні технології як робототехніка, 3D-друк, штучний інтелект, а також детально охарактеризував методи STEM-освіти.

Загалом, семінар пройшов у дружній атмосфері співпраці та взаєморозуміння, учасники семінару були активними, жваво обговорювали проблеми та перспективи STEM-освіти.

 

Ви тут: Головна Новини та події Науково-практичний семінар «STEM-освіта – проблеми та перспективи»