Презентація електронних освітніх ресурсів ТІВ (Німеччина)

2 червня 2022 року науково-педагогічні працівники факультету фізики, математики та інформатики відвідали онлайн-презентацію електронних ресурсів Національної науково-технічної бібліотеки Німеччини (The Technische Informationsbibliothek, ТІВ), яка проходила за ініціативи Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Національна науково-технічна бібліотека Німеччини пропонує цифрові освітні ресурси та аудіовізуальні матеріали з різних галузей знань – як гуманітарні та соціальні науки, так і природничі науки, інформаційні технології тощо, які доступні на вебпорталі ТІВ багатьма мовами, у тому числі українською.

Під час презентації було представлено:

1) Open Educational Resources Search Index (OERSI) – пошуковий індекс відкритих освітніх ресурсів, який містить понад 43 тис. відкритих освітніх матеріалів. ОERSI пропонує:

- Понад 42.000 відкритих освітніх ресурсів

- Комбінований пошук серед національних та міжнародних репозитаріїв Open Education Resources  закладів вищої освіти

- Міжмовний інтерфейс користувача (україномовна версія на етапі перекладу)

- Міжмовний пошук за заголовками, ключовими словами та анотаціями (заплановано переклад  пошукових термінів на українську мову)

- Відкрите програмне забезпечення, доступні налаштування та багаторазове використання

2) TIB AV-Portal  – портал для розміщення наукових відео, на якому доступні понад  38,5 тис. освітніх та наукових відеоматеріалів. TIB AV-Portal пропонує:

- Понад  36 000 освітніх та наукових відеороликів, переважно з  ліцензіями СС

- Центр освітніх відео для вищої школи

- Міжмовний інтерфейс та пошук (англійська / німецька)

- Стандартизовані метадані та семантичне збагачення