24-25 листопада 2021 року на базі факультету фізики, математики та інформатики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «СУЧАСНІ ФІЗИЧНІ ЗНАННЯ ЯК ОСНОВА ІНТЕГРАЦІЇ ЗМІСТУ ШКІЛЬНОЇ ПРИРОДНИЧОЇ ОСВІТИ». Співорганізаторами заходу виступили: Інститут педагогіки НАПН України, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова та Бердянський державний педагогічний університет.

У роботі конференції взяли участь понад 100 учасників з 14 областей України, серед яких – педагогічні, науково-педагогічні працівники наукових установ НАПН України, закладів вищої, професійно-технічної, післядипломної освіти, педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, майбутні педагоги.

Зважаючи на карантинні обмеження, більшість учасників долучилися до обговорень в онлайн-режимі.

Модератором конференції виступила декан факультету фізики, математики та інформатики,кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Махомета, яка привіталаучасників конференції з початком роботи та підкреслила, що Всеукраїнська конференція продовжує цикл науково-практичних конференцій, присвячених проблемам інтеграції змісту шкільної природничої освіти, які були проведені у попередні роки в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.

З вітальним словом до присутніх звернулась проректор з наукової роботи Університету Тетяна Годованюк, яка  відмітила, що проведення конференції за такою тематикою у сучасних умовах є надзвичайно актуальною.

Під час пленарного засідання із доповідями виступили: академік-секретар Відділення загальної середньої освіти НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Ляшенко Олександр Іванович – «Шкільний курс фізики в контексті державного стандарту базової середньої освіти», завідувач кафедри загальної фізики Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, доктор фізико-математичних наук, професор, дійсний член НАПН України Шут Микола Іванович – «Природничо-наукова освіта: сучасний стан та перспективи розвитку»,завідувач кафедри фізики та інтегративних технологій навчання природничих наук Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Мартинюк Михайло Тадейович – «Новій українській школі – новий, особистісно орієнтований зміст шкільної природничої освіти»,заступник директора з наукової роботи Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, доцент, старший науковий співробітник Головко Микола Васильович – «Моделі реалізації змісту фізичного складника природничої освітньої галузі»

Роботу конференції було продовжено в секціях:

• Тенденції і основні напрями розвитку природничої освіти в контексті ідей Концепції  Нової української школи.
  • Модернізація змісту загальної природничої освіти в умовах інтеграції і диференціації навчання.
  • Відбір та структурування змісту шкільної природничої освіти.
  • Математичні методи дослідження природних явищ як складова змісту природничої освіти на засадах міжпредметної взаємодії.
  • Формування ключових компетентностей здобувачів освіти в координатах STEAM-орієнтованого освітнього середовища.

За підсумками роботи конференції її учасники засвідчили широку репрезентативність та високий науковий рівень представлених доповідей, відзначили необхідність активного висвітлення доробку українських дослідників в контексті модернізації нових наукових знань та їх поширення, а також важливість налагодження спільної науково-дослідної та навчально-освітньої діяльності між Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини та вітчизняними й зарубіжними закладами вищої освіти, де здійснюється підготовка фахівців з фізики та природничих наук.

Ви тут: Головна Новини та події відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «СУЧАСНІ ФІЗИЧНІ ЗНАННЯ ЯК ОСНОВА ІНТЕГРАЦІЇ ЗМІСТУ ШКІЛЬНОЇ ПРИРОДНИЧОЇ ОСВІТИ»