ЗУСТРІЧ СТЕЙКХОЛДЕРІВ. СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ІНФОРМАТИКА)»

15 листопада 2021 року проведено чергову зустріч стейкхолдерів – викладачів кафедри інформатики і ІКТ, учителів інформатики, випускників спеціальності «Середня освіта (Інформатика)».

На зустрічі були присутні:

–        учителі-практики: Віталій Перга (учитель інформатики, завідувач електронним ресурсом Фастівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5), Дар’я Свинаренко (учитель інформатики Одеського приватного ліцею «Крок»), Ольга Куцерда (учитель інформатики Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3), Сергій Ромашин (учитель інформатики та математики НВК "Уманська міська гімназія - школа естетичного виховання"), Марина Шинкаренко (учитель інформатики Уманської загальоосвітньої школи І-ІІІ ступенів №14), Вікторія Туз (учитель інформатики Уманської загальоосвітньої школи І-ІІІ ступенів №14).

–        випускники спеціальності «Середня освіта (Інформатика)»: Дмитро Джога (вчитель інформатики Синицької ЗОШ Паланської сільської ради), Олександр Кагал (оператор технічної підтримки, ТОВ ТРК ТІМ), Денис Алека, Володимир Осіпенко (інженер-програміст кафедри інформатики і ІКТ Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини), Олександра Полякова (учитель інформатики Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3), Анастасія Чернега (оператор мобільного зв’язку Lifecell), Євгеній Руссул (монтажер відео ТОВ "МЕГОГО").

Головною метою зустрічі стало обговорення питання щодо удосконалення освітньої програми «Середня освіта (Інформатика)», змісту освітніх компонентів, очікуваних результатів, компетентностей тощо.

Гарант освітньої програми Галина ТКАЧУК представила проєкт освітньої програми та запропонувала обговорити її удосконалення у відповідності до нових законодавчих документів, концепцій, а також вимог сучасного суспільства.

Завідувач кафедри Марія МЕДВЕДЄВА проаналізувала компетентності та практичні результати навчання. Обговорення практичних результатів викликало активне обговорення практичної підготовки фахівців. Зокрема, стейкхолдери висловили готовність надавати майбутнім фахівцям можливість проходження педагогічної практики, надавати необхідну допомогу в підготовці звітної документації, сприяти організації педагогічних експериментів з метою впровадження ефективних методик навчання.

Також важливим питанням, яке викликало активне обговорено було питання інклюзивної освіти. Учасники зустрічі наголошували на важливість формування професійних компетентностей учителя інформатики в галузі інклюзивного навчання. Було зазначено, що нині існує реальна проблема організації такого навчання, оскільки учителю потрібно знати сутність, принципи, функції інклюзивної освіти, умови забезпечення інклюзивного освітнього середовища, медичні і соціальні підходи до розуміння проблеми дітей з ООП, законодавчу базу, механізми забезпечення інклюзивної освіти, особливості психофізичного розвитку дітей з ООП тощо. Важливим аспектом організації інклюзивного навчання є навички учителя, які забезпечать соціалізацію дитини з особливими освітніми потребами.

В межах обговорення даного питання було висловлено пропозицію розширити вибірковий компонент за рахунок введення нової дисципліни «Основи інклюзивного навчання», яка забезпечить належну підготовку учителя інформатики.

Гарант ОПП Галина ТКАЧУК зазначила, що введення цієї дисципліни сприятиме формуванню інклюзивної компетентності учителя, що декларує здатності: створювати умови, що забезпечують функціонування інклюзивного освітнього середовища; забезпечувати в освітньому середовищі сприятливі умови для кожного учня залежно від його індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів.

Зустріч виявилась цікавою та стала корисною для всіх учасників даного заходу.

Ви тут: Головна Новини та події ЗУСТРІЧ СТЕЙКХОЛДЕРІВ. СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «СЕРЕДНЯ ОСВІТА (ІНФОРМАТИКА)»