Розв’язування рівнянь з параметрами в середовищі Geogebra

Кожного року серед завдань зовнішнього незалежного оцінювання з математики зустрічаються рівняння з параметрами. Але  досить часто, за браком часу, обмеженістю шкільної програми ці питання розглядаються на факультативних заняттях. Для розв’язування рівнянь з параметрами не потрібно спеціальних знань, що виходять за межі шкільної програми. Розв’язування таких задач потребує знань властивостей елементарних функцій (область визначення, множина значень, проміжки зростання та спадання), властивостей рівнянь (рівносильність та нерівносильність перетворень). Крім того, для застосування графічних методів потрібні вміння виконувати побудову графіків функцій та проводити графічні дослідження, що відповідають різним значенням параметра.
Тому чергове заняття наукового гуртка було присвячено даній тематиці. Заняття проходило 13 травня 2020 року на дистанційній платформі Google Meet у режимі реального часуУ роботі гуртка взяли участь, студенти освітніх програм Середня освіта (Математика) і Середня освіта (Фізика). Разом з керівником гуртка к. ф.-м. н. Тетяною Поліщук, студенти, розв’язували деякі види рівнянь з параметрами, що містять невідому під знаком модуля та систем рівнянь з параметрами у середовищі Geogebra. Майбутні учителі математики відзначили, що  дане середовище є достатньо зручним для розв’язування рівнянь графічними методами, оскільки однією з переваг пакету Geogebra є якісна візуалізація математичних об’єктів та простота у використанні.
Дякую усім учасникам! До нових зустрічей!

Ви тут: Головна Новини та події Розв’язування рівнянь з параметрами в середовищі Geogebra