Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

Освітня платформа «Вікі-клік»

З початку жовтня 2019 року студенти, що навчаються на освітній програмі Середня освіта (Інформатика) беруть участь у проекті «Вікі-клік» (адреса: http://wikifizmat.udpu.edu.ua), метою якого є організація освітньої платформи для поширення та отримання знань в умовах колективної співпраці усіх учасників навчального процесу.

Нині в межах даної платформи можна здійснювати пошук невідомих інформатичних термінів, додавати власні сторінки з інформацією, представляти власні освітні проєкти, ділитись досвідом, створювати власну базу знань, редагувати існуючі відомості, обговорювати спірні ідеї та твердження тощо. Основна ідея «Вікі-клік» зображена на постері.

 

Проект «Вікі-клік» був представлений 25-28 лютого 2020 року на ІІ етапі Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2020» – щорічного відкритого індивідуально-командного змагання учнів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, студентів та аспірантів вищих навчальних закладів, а також молодих професійних розробників складових обчислювальних систем. Авторську розробку гідно представили студентки 4 курсу Роксолана Мельник і Марина Строкова (науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент Галина Ткачук), які отримали схвальні відгуки від журі та інших учасників змагань.

Встановлена нами платформа дає змогу організувати самостійну дистанційну роботу студентів, що особливо важливо зараз в умовах карантину.

Зокрема,в межах дисциплін «Вибрані питання інформатики та інформаційно-комунікаційні технології», «Технології розробки веб-додатків», «Вибрані питання комп’ютерної інженерії», «Комп’ютерно-орієнтовані системи навчання інформатики» студенти здійснюють наповнення «Вікі-клік» інформатичними термінами та поняттями. Така робота передбачає виконання наступного алгоритму:

  1. Аналіз джерел щодо визначення певного терміну та їх критичний аналіз.
  2. Добір найбільш вдалого визначення.
  3. Створення сторінки у «Вікі-клік».
  4. Наповнення сторінки за певною схемою: ТермінВизначенняЗображенняІнша інформаціяПосиланняКатегорія.

Приклад такої сторінки можна переглянути на зображенні.

 

З початку навчального семестру варто відмітити роботу студентів 4 курсу Мельник Роксолани, Строкової Марини; студента 1 курсу Богдана Козака та інших.

Ми запрошуємо усіх бажаючих до реєстрації та колективної співпраці в системі з метою створення бази знань на єдиній освітній платформі!

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Ми в соціальних мережах.

ФОТОГАЛЕРЕЯ
Ви тут: Головна Новини та події Освітня платформа «Вікі-клік»