Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ ЦЕНТР «ПЛАНЕТАРІЙ»

 

16 квітня 2004 року на факультеті фізики, математики та інформатики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини розпочав свою діяльність навчально-виховний центр (НВЦ) «Планетарій» як лабораторія сферичної астрономії.

Ідея створення лабораторії сферичної астрономії, по суті сучасного кабінету шкільної астрономії, яка б дозволила досконаліше вивчати та популяризувати астрономію, надавала можливість наочно демонструвати астрономічні явища, належить Мартинюку Михайлу Тадейовичу – академіку НАПН України, професору, завідуючому кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання.

Активну участь у створенні та реалізації даного проекту брали: доктор педагогічних наук, професор кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання Ткачено Ігор Анатолійович, директор з технічних питань Київського регіонального планетарію – Боровик Віталій Володимирович, а також викладачі, співробітники та студенти університету. Навчально-виховний центр «Планетарій» функціонує не лише як центр проведення різноманітних навчально-виховних заходів на факультеті фізики, математики та інформатики, але є і експериментальним майданчиком для здійснення наукових апробацій авторських розробок в галузі методики навчання астрономії, фізики й інформатики.

За призначенням, Планетарій – науково-освітня установа, в якій проводяться сучасні аудіо-візуальні лекції з астрономії та інших природничих наук, демонструється зоряне небо, виконуються аматорські  астрономічні спостереження. НВЦ «Планетарій» зорієнтований безпосередньо на поглиблене викладання дисциплін фізико-математичного напряму, популяризацію фундаментальних природничих наук, проведення наукових зібрань, впровадженню сучасних освітніх технологій тощо. За роки свого існування НВЦ «Планетарій» відвідало понад 20 тисяч відвідувачів, що свідчить про потужні можливості багатофункціонального використання даного центру.

Демонстрації в планетарії з навчальною метою мають низку переваг у порівнянні з демонстрацією студентам (учням) справжнього зоряного неба: моделювання спостережень не залежить від погодних умов і часу доби; є можливість демонструвати вигляд зоряного неба на різних географічних широтах, «прискорювати час» під час демонстрацій добового обертання небесної сфери, рухів планет, Сонця; моделювати різноманітні поточні астрономічні явища, відзначені, наприклад, в Астрономічному календарі; можна легко визначати координати небесних світил. Також, планетарій дозволяє наочно продемонструвати ряд понять сферичної астрономії, зокрема, математичний горизонт, небесний меридіан, небесний екватор, коло схилень тощо.

Навчально-методична діяльність лабораторії НВЦ «Планетарій» реалізується у декількох напрямах:

  • проведення навчальних екскурсій серед учнівської молоді шкіл міста, районів центральних областей України.
  • проведення науково-методичних конференцій, семінарів, виїзних засідань наукових редколегій фахових видань.
  • використовується для проведення навчально-виховних заходів: тижнів фізики, математики, інформатики; відкритих занять; підготовки до олімпіад та ін.

На сьогодні, НВЦ «Планетарій» – сучасна науково-дослідна лабораторія, своєрідна родзинка зокрема факультету фізики, математики та інформатики і університету в цілому.

НВЦ «Планетарій» може відвідати кожен бажаючий. Для цього потрібно лише заздалегідь домовитися, зателефонувавши за нижченаведеним номером телефону. Науково-популярні екскурсії проводяться для дітей різного віку, починаючи з дошкільного. Також екскурсії можуть бути корисними та цікавими для вчителів і викладачів природничих дисциплін й тим, хто просто цікавиться астрономією.

Адреса: м. Умань, вул. Садова 2, корпус №2 (факультет фізики, математики та інформатики), аудиторія 218.

Контактна особа: Підгорний Олександр Васильович, тел. +380680729721.

 

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ!!!

 

 

 

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Ми в соціальних мережах.

ФОТОГАЛЕРЕЯ
Ви тут: Головна Наука Науково-дослідні лабораторії і центри