Факультет фізики, математики та інформатики

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ

ЗНО - 2022

  Загальні відомості про ЗНО - 2022 

 

 

Пробна сесія   

 

Для того щоб знизити рівень тривоги з приводу процедури ЗНО, варто пройти пробне ЗНО.

Такий досвід допоможе ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися під час основної сесії саме на виконанні тестових завдань.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.

 

Джерело інформації

 


Основна сесія

 

Правила ЗНО змінилися. Тепер є нові обовʼязкові предмети й не тільки — пояснюємо коротко умови вступу до вишів

 

У жовтні 2021 року Міністерство освіти і науки затвердило нові Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти. Для тих, хто буде складати ЗНО та вступати на магістратуру цього року, змінилися правила. Для деяких спеціальностей з’явилося обов’язкове тестування з математики. Будуть нові тести для майбутніх магістрів. А от подати заяв на контрактні місця можна буде менше, ніж минулого року. «Бабель» коротко пояснює, як зміниться вступна кампанія.

Що тепер у ЗНО?

Буде більше математики. Перший обов’язковий для всіх предмет — усе ще українська мова. Але з 2022 року збільшується перелік спеціальностей, на яких математика є другим обовʼязковим предметом. Окрім факультетів точних наук, деяких спеціальностей у педагогічних вишах, математику мають складати всі, хто захоче вступити на «Журналістику», «Соціальну роботу» та «Соціальне забезпечення».

Для вступників на «Міжнародні відносини» математика також стала обов’язковим другим предметом, а іноземні мови — третім. Медики поки що зможуть обирати другий обов’язковий між математикою і біологією, а третій — між хімією і фізикою.

Гаразд, а якщо я хочу вступити з минулорічним сертифікатом ЗНО?

Немає проблем. У 2022 році можна вступити і з сертифікатами ЗНО за 2019, 2020 та 2021 роки. Але виші самостійно встановлюватимуть мінімальний прохідний бал для участі у відборі на бюджетне місце.

А скільки заявок на вступ можна буде подати?

До п’яти. А ось на контракт — лише двадцять, а не тридцять, як було минулого року.

Що змінилося для магістрів?

Зміни торкнуться тільки тих, хто вступатиме на спеціальності: «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини».

Окрім іспиту з іноземної мови, потрібно скласти новий тест загальної навчальної компетенції (ТЗНК) та предметний тест, що відповідає професійному вступному іспиту. Всі питання та теми, за якими потрібно готуватися, можна буде знайти на сайті обраного університету.

До речі, магістри так само можуть скористатися результатами єдиного вступного тесту з іноземної мови за 2020 та 2021 роки. Інші іспити потрібно складати у рік вступу.

Коли починається вступна кампанія? Коли подавати документи?

  • З 1 липня можна реєструвати електронні кабінети абітурієнта. Тоді ж для спеціальностей, де це потрібно, починаються іспити та творчі конкурси.
  • 9 липня останній день для медоглядів.
  • 13 липня останній день для іспитів і творчих конкурсів.
  • 14 липня починають приймати вступні заяви та документи — як подані через електронний кабінет вступника, так і паперові.
  • 16 липня завершують приймати заяви та документи від тих, хто вступає на підставі співбесіди, вступних іспитів і творчих конкурсів.
  • 17—19 липня проводять співбесіди.
  • До 20 липня оприлюднюють результати для тих, хто вступає на підставі співбесід, а також для мешканців тимчасово окупованих територій України, які вступають на підставі іспитів.
  • 22 липня завершують приймати паперові заяви та документи для тих, хто вступає за результатами ЗНО, а також вступних іспитів і творчих конкурсів, складених із 1 до 13 липня.
  • До 29 липня оприлюднюють результати вступу для всіх. Їх можна буде знайти на сайтах вишів і на vstup.edbo.gov.ua.
  • Щодо тих, хто вступатиме на контракт, строки прийому заяв і документів, конкурсного відбору й зарахування на навчання заклади вищої освіти визначають самі.

Коли правила прийому з’являться на сайтах вишів?

До 31 грудня 2021 року вищі навчальні заклади повинні опублікувати на своїх сайтах правила прийому з переліком конкурсних предметів, прохідним конкурсним балом та датами проведення творчих випробувань. Вони будуть актуальні протягом всієї вступної кампанії 2022 року.

 

Джерело інформації

 


 

Нововведення ЗНО 2022 (Математика, Хімія)

 

 

Український центр оцінювання якості освіти затвердив характеристики сертифікаційних робіт ЗНО, що визначають особливості тестів з кожного предмета.

Інформація про особливості тестів з різних предметів допоможе майбутнім учасникам тестування при підготовці до іспитів.

Зокрема, характеристика кожного тесту визначає його структуру, кількість та типи завдань, час на виконання завдань, кількість балів, що можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту.

Загалом структура тестів з більшості предметів залишилася незмінною.

Водночас зміни стосуватимуться тесту ЗНО з математики. Зокрема, тест профільного рівня з математики відтепер міститиме 32 завдання замість 34. Також буде скорочений час на роботу над тестом з 210 до 180 хвилин.

Окрім того, незначних змін зазнала структура тесту з хімії, який у 2022 році складатиметься з 50 завдань замість 52.

 

Джерело інформації

 


 

ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ